Başkent Üniversitesi Adana Sağlık Hizmetleri MYO onuncu mezunlarını verdi

Başkent Üniversitesi Adana Sağlık Hizmetleri MYO onuncu mezunlarını verdi

Başkent Üniversitesi Adana Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu 2018-19 eğitim öğretim dönemi 10. mezunlarını verdi. Düzenlenen törende, coşku ve mutluluk vardı.

Başkent Üniversitesi Adana Kışla Sağlık Yerleşkesi'nde gerçekleştirilen törene öğrenciler, öğretim görevlileri ve veliler katıldı.

Başkent Üniversitesi Adana Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Anestesi, İlk ve Acil Yardım, Tıbbı Görüntüleme Teknikleri ve Fizyoterapi bölümünden mezun öğrencilerin tribündeki yerlerini almalarının ardından sonra saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı seslendirildi.

Törende ilk olarak Başkent Üniversitesinin Kurucusu ve Yönetim Üst Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet HABERAL'ın mesajı okundu.

Daha sonra; Okul ve Tıbbi Görüntüleme Teknikleri bölüm birincisi Özlem Tekerek, mezunlar adına konuştu.

ÖZLEM TEKEREK: "HEPİMİZİN BURAYA GELİRKEN FARKLI HAYALLERİ FARKLI HİKAYELERİ VARDI BUGÜN BİRİNCİLİKLE BİTİRDİM TIBBİ GÖRÜNTÜLEME TEKNİKLERİ BÖLÜMÜ İSE BENİM EN BÜYÜK HAYALİM DE BEN BU HAYALİMİN PEŞİNDEN KOŞARKEN ANNEM BABAM VE KIZ KARDEŞİM EN BÜYÜK DESTEKÇİ LERİMDE BU YÜZDEN İLK OLARAK HER ANIMIZDA YANIMIZDA OLAN BİZLERİ DESTEKLEYEN AİLELERİMİZE HAYALLERİME GERÇEK DEĞİŞTİRMEME YARDIMCI OLAN SAYIN HOCALARIMA VE BAŞKENTİ AİLESİNE TEŞEKKÜR EDİYORUM"

Başkent Üniversitesi Adana Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Anış Arıboğan; öğrencilere önerilerde bulundu.

PROF.DR.ANIŞ ARIBOĞAN: "SAĞLIK GEREK BİLİMSEL YAPILANMASI GEREK TEKNOLOJİK ALTYAPISIYLA SON DERECE CİDDİ EMEK VE YATIRIM GEREKTİREN BİR ALAN BUNA CESARET EDEBİLMEK ÖZEL KİŞİLERE AİT BİR ÖZELLİK YİNE ERKEN BİR FAKE DİŞLE 2008'DE SAĞLIK ALANINDA MESLEK YÜKSEK OKULU PROJESİ SAYIN REKTÖRÜMÜZ PROFESÖR DOKTOR MEHMET HABERAL TARAFINDAN HAYATA GEÇİRİLMİŞ BİR ERKEN PROJEDİR BU ANLAMDA TEŞEKKÜRLERİMİ SİZLERLE PAYLAŞMAK İSTİYORUM . LÜTFEN BİLİMDEN UZAK DURMAYIN GELİŞMEDEN UZAK DURMAYIN İŞİNİZİ BİR HAKKIYLA YAPMAK İÇİN BÜTÜN EMEĞİNİZE ORTAYA KOYUN ENERJİNİZİ ESİRGEMEYİN HASTALARINIZI SEVEN USTALARA SAYGI EKSİK ETMEYİN "

Rektör Yardımcısı Prof. Dr Abdülkadir Varoğlu da konuşmasında, Başkent Üniversitesi'nin model bir yüksek eğitim kuruluşu olduğunu söyledi.

PROF. DR ABDÜLKADİR VAROĞLU: "BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ'NİN AMİRAL GEMİSİNE OLUŞTURAN SAĞLIK ALANINDAN KURUMU BİTİREREK BURADAN DİPLOMANIZI ALIYORSUNUZ AMİRAL GEMİSİ DERKEN BUNU ULUSLARARASI PLATFORMLARDA KANITLAMIŞ BİR ALAN OLARAK İFADE EDİYORUM ÇÜNKÜ BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ ÖZELLİKLE TIP VE SAĞLIK ALANINDA DÜNYAYA KENDİ MODELİNİ İHRAÇ EDEBİLEN BU KAPASİTEDE BİR ÜNİVERSİTEDİR O NEDENLE SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEK OKULUNDAKİ BÜTÜN PROGRAMLARIN KENDİNE ÖZGÜ AYRICALIKLARI OLDUĞUNU İLERİDE MESLEK HAYATINIZDA YAKINDAN İZLEME FIRSATINI BULACAKSINIZ"

Konuşmaların ardından önce ilk üç dereceye giren öğrencilere plaketleri takdim edildi.

Bölüm birincilerinin de plaketlerini almalarının ardından diğer mezunlara da sertifikaları verildi.

Keplerini fırlatmak için sabırsızlanan öğrenciler geri sayıma eşlik etti.

Geleneksel mezuniyet pastasının kesilmesinin ardından 10.yıl Marşı'na eşlik eden öğrenciler aileleri ve öğretmenleri ile anı fotoğrafı çektirdi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz