Vatikan yeni bir tartışma başlattı

Vatikan yeni bir tartışma başlattı

Vatikan'ın 'cinsiyet tercihleri' konulu açıklaması tartışma başlattı... Açıklamada, kimliklerin ve cinsiyetlerin Tanrı tarafından belirlendiğine vurgu yapıldı... Cinsiyet ile ilgili bir tercihin sonradan yapılamayacağına dikkat çekildi.. Vatikan, açıklamayı Katolik eğitmenlere rehberlik etmesi için yayınladığını bildirdi..

Vatikan'dan 'cinsiyet tercihleri' konusunda yapılan resmi açıklama dünya kamuoyunda geniş yankı buldu.

Açıklamada, kimliklerin ve cinsiyetlerin tanrı tarafından belirlendiğine vurgu yapıldı... Cinsiyet ile ilgili bir tercihin sonradan yapılamayacağına dikkat çekildi..

Cinsiyetin 'doğum sonrası tercih edilebileceği' konusunun erkek ve kadın arasında kurulmuş bulunan evlilik bağı modeliyle doğrudan çelişki içerisinde olduğunu belirten 'Vatikan açıklamasının' Katolik eğitmenlere rehberlik etmesi için yayınlandığı kaydedildi..

Papa Francis tarafından imzalanmadığı görülen açıklama, Vatikan'da görevli üst düzey iki kardinalin imzasıyla yayınlandı.

31 sayfalık açıklamada, modern dünyada cinsel eğitimin, özellikle batılı ülkelerde, geldiği nokta ciddi bir kriz olarak değerlendirildi...

Katolik Kilisesi, çocukların babadan erkekliği ve anneden kadınlığı görerek öğrenmesi gerektiğini, bunun en sağlıklı yol olduğunu savunuyor.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz