Turizmcilerin yüzü gülüyor

Turizmcilerin yüzü gülüyor

9 günlük bayram tatili turizmcilerin yüzünü güldürdü...Getirinin 10 milyar Lira'yı aştığını belirten sektör temsilcileri, 2019'un "rekor yılı" olacağını söylüyor...

Ramazan Bayramı tatili sonrası turizmcilerin yüzü gülüyor.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, Ramazan Bayramı öncesinde ön görülen 10 milyar liralık getirinin aşıldığını belirtti.

"İÇ TURİZM AÇISINDAN SEZONA BAŞLARKEN GÜZEL BİR HAREKETLİLİĞİN YAŞAMIŞ OLDUK DAHA ÖNCEDEN VERİLMİŞ 10 MİLYAR TL'LİK EKONOMİK BÜYÜKLÜK ÖNGÖRMÜŞTÜK, BUNUN AŞILDIĞINI GÖRÜYORUZ. İÇ TURİZM AÇISINDAN SON DERECE UMUT VERİCİ, GÜZEL BİR SEZON BAŞLADI. "

Bağlıkaya, pek çok bölgede otellerin yüksek doluluk oranlarına ulaştığını ifade etti.

"BUNDAN ÖNCEKİ DÖNEMLERE BAKILDIĞI ZAMAN EN YÜKSEK SEYAHAT ORANI BU BAYRAMDA GERÇEKLEŞTİ. İÇ TURİZM OLARAK BAKILDIĞINDA EN ÇOK TERCİH EDİLEN BÖLGE EGE BÖLGESİ VE ANTALYA . SAHİL BİRİNCİ BANTLAR DOLUYDU. İSTANBULA DA İLGİ YÜKSEKTİ, OTELLER YÜKSEK DOLULUKLAR OLDU. ANADOLU'DA AĞIRLIKLI OLARAK AKRABA ZİYARETLERİ YAŞANDI. KARADENİZ BÖLGESİ, GÜNEYDOĞU ANADOLU VE KAPADOKYA'DAKİ OTELLERİMİZDE YÜKSEK DOLULUK GÖRÜLDÜ."

Yılsonu turizm hedeflerini de değerlendiren Bağlıkaya rekor beklediklerini söyledi.

"TÜRKİYE 2019'DA DA REKOR BİR YIL YAŞAYACAK. ŞİMDİDEN GÖZÜKÜYOR, İNŞALLAH BİR AKSİLİK OLMADAN BU ŞEKİLDE TAMAMLAYACAĞIZ. DÜNYA TURİZMİNİN YÜZDE 6-7 BÜYÜDÜĞÜ, AKDENİZ ÇANAĞINDAKİ TURİZMİN YÜZDE 10 CİVARINDA BÜYÜDÜĞÜ ORTAMDA TÜRKİYE HEP YÜZDE 20'Lİ BÜYÜME RAKAMLARINI HEDEF KOYUYOR. 0254 BEN AVRUPA ORTALAMASININ DA AKDENİZ ÇANAĞI ORTALAMASININ DA ÇOK ÜSTÜNDE BÜYÜME İLE YILI KAPATACAĞIMIZI DÜŞÜNÜYORUM."

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz