"YSK'nın, toplu iğne ucu kadar itibarı kalmadı"

"YSK'nın, toplu iğne ucu kadar itibarı kalmadı"

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Meclis Grup Toplantısı'nda konuştu; Gündeminde 23 Haziran'da yenilecek İstanbul seçimi vardı. Anamuhalefet lideri, Çorum'da tekrarlanan muhtarlık seçimi üzerinden Yüksek Seçim Kurulu'na yüklendi.

KILIÇDAROĞLU: "YSK'NIN BU MİLLETİN NEZDİNDE TOPLU İĞNE UCU KADAR İTİBARI YOK ARTIK. ZARFIN İÇİNDE 4 TANE PUSULA VAR NASIL OLUYOR DA 3'Ü KABUL BİRİ RET OLUYOR. KİMSE BİLMİYOR... BULANA NOBEL VERECEKLER."

Cumhuriyet Halk Partisi Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Yüksek Seçim Kurulu'na bir kez daha seslendi.

Çorum'un Büğet köyünde yenilenen muhtarlık seçimini hatırlattı. Kazanan muhtar adayının 6 aylık ikamet şartını sağlayamadığını, ikinci olan adayın da "Başkasının kazandığı muhtarlığı yapmam" diyerek istifa ettiğini anlattı.

KILIÇDAROĞLU: "İKİ MUHTARI DA ARADIM SİZ BU ÜLKEYE, YSK'YA, HAKİMLERE KİMSENİN VERMEDİĞİ BİR DERSİ VERDİNİZ SİZİN BİR MUHTARLIK SEÇİMİNDE GÖSTERİLEN HAYSİYETLİ DURUŞUNU YSK GÖSTEREMEDİ..."

23 Haziran'da yenilecek İstanbul seçimi için önemli mesajlar veren Kılıçdaroğlu, tatile gidenlere de seslendi.

KILIÇDAROĞLU: "SANDIK BAŞINDA GÖREV YAPACAK ARKADAŞLARIMIZA BİR BROŞÜR VERECEĞİZ. O SANDIKTA OY KULLANANLARIN İSİM LİSTESİNİ VERECEĞİZ. 23 HAZİRAN SABAHI BİLE SEÇİM LİSTELERİNDE OYNAYABİLİRLER. SEÇMENİN GELİP İMZA ATTIĞI LİSTEYİ KONTROL EDİN DİYECEĞİZ. HER ŞEYİ KONTROL EDECEĞİZ, DENETLEYECEĞİZ. HEPİMİZİN GÖREVİ VAR TATİLE GİDENLERİN DE BİRAN EVVEL DÖNMESİ LAZIM OY KULLANMASI LAZIM."

CHP Lideri'nin gündeminde ekonomi de vardı. İşsizlik rakamlarını hatırlattı.

KILIÇDAROĞLU: "17 YIL ÜLKEYİ YÖNETECEKSİNİZ NASIL OLUR DA 8.5 MİLYON İNSAN İŞSİZ KALIR BENİM SORMAM DEĞİL ÇOCUKLARI İŞSİZ OLANLARIN SORMASI LAZIM. İŞSİZLİĞİN NE KADAR BÜYÜK BİR FELEKAT OLDUĞUNU ÖĞRENENLERİN SORMASI LAZIM.
1 MİLYON 120 BİN 877 KİŞİ... AYDA BİN LİRANIN ALTINDA AYLIK VERDİĞİNİZ BU İNSANLAR NASIL GEÇİNECEKLER?"

"Ekonomiyi bu hale dış güçler mi getirdi?" diye soran CHP Lideri, AK Parti seçmenine de seslendi.

KILIÇDAROĞLU: "TÜRKİYE YÖNETİLMİYOR SAVRULUYOR... 82 MİLYON FRENİ PATLAMIŞ BİR KAMYONDA YAKUŞ AŞAĞI GİDİYORUZ DİREKSİYONDA KİMSE YOK... SANA SESLENİYORUM AK PARTİLİ KARDEŞİM SENİN VİCDANINA SESLENİYORUM SİLAH FABRİKASINI KATAR ORDUSUNA KİM SATTI. SEN BUNA DUR DEMELİSİN.23 HAZİRAN'DA SANDIĞA GİDEREK DEMELİSİN."

kılıçdaroğlu, milli takımın İzlanda'da yaşadığı olayı da hatırlattı...

KILIÇDAROĞLU: "KENDİSİNİ MEDENİYETİN EN ÖNEMLİ AKTÖRLERİNDEN BİRİSİ OLARAK GÖSTERENLERİN BU KABUL EDEMEYECEĞİMİZ OLAYI MİLLİ TAKIMIMIZA YAŞATTIĞI İÇİN BÜYÜK BİR ÜZÜNTÜ DUYDUĞUMU DA İFADE ETMEK İSTERİM."

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz