Erdoğan'dan Yassıada'ya ziyaret

Erdoğan'dan Yassıada'ya ziyaret

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 27 Mayıs Darbesi'nin 59’uncu yılından bir gün önce "Demokrasi ve Özgürlükler Adası" olarak yeniden düzenlenen Yassıada'yı ziyaret ederek çalışmalar konusunda bilgi aldı. Adanın yıl sonu itibariyle açılışının yapılacağını söyleyen Erdoğan "Kimse bu ülkede darbe yapamaz" dedi... Yassıada'nın ardından İstanbul'da Ak Partililerle iftar programında buluşan Erdoğan, 31 mart seçimlerinde hırsızlığın belgeleriyle ispatlandığını söyledi.

"YASSI ADAYI ZİYARET EDEREK SONA GELEN ÇALIŞMALRI GÖREYM HEP DENETLEDİM BAKTIM İNAAŞT SÜRECİ İÇESRSİND EİLK DEFA BUGUN İNEREK YERİNDE GÖRELİM İSTEDİM "

Cumhurbaşkanı Erdoğan Demokrasi ve Özgürlük Adası olarak yeniden düzenlenen Yassıada'yı ziyaret etti.
2015 yılında başlanan adadaki çalışmaları yerinde izleyen Erdoğan, tesislerin açılışı için tarih verdi..

"BU ADANIN İNŞALLAH FEVKALEDE BİR DURUM OLMAZSA YIL SONU İTİBARİYLE AÇIŞLINI YAPACAĞIZ "

Ada, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından düzenleniyor... Erdoğan yürütülen çalışmalara ilişkin de bilgi paylaştı...

"TOPLANTILARIN YAPILDIĞI BİR YER OLARAK BURAYAI DEĞERLENDİRELİM İSTEDİK TOBB EVET DEDİ HEM BURAYI YAPACAKLAR HEM DE İŞLETMEYESİNİ YAPACAKLAR ADADAD YARGILAMA SÜREDİNCE KULLANILMIŞ YAPILAR ÖZGÜNLÜĞÜ KORUNARAK 27 MASUI TARİH PALTOSU İNSAN HAKALRI MÜZESİ VE ADANAN MENDERES KONGRE MERKEZİ OLARAK IŞIK TUTULACAKTIR "

Erdoğan, konuşmasında 27 Mayıs darbesi üzerinden Cumhuriyet halk partisini eleştirdi.

"TARİH BİLİNMEZSE GELECEĞİ BELİRLEMEYEMZSENİZ BUNUN ARKASINDA KİMLER VAR BUNLAR ORATAYA KONULMALI CHP ANLAYIŞININ NE OLDUĞU YERİNDE GÖRÜLMÜŞ OLACAK...

Yassı ada ziyareti ardından Erdoğan Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi'nde AK Parti İstanbul mahalle başkanlarıyla iftar programına katıldı.

Programda konuşan Cumurbaşkanı 31 mart İstanbul seçiminde hırsızlıkların ve yolsuzlukların belgeleriyle ispatlandığını ifade etti..


"YSK İBB SEÇİMİNİ 23 HAZİRANDA YENİLENMESİNE KARAR VERDİ. BU KARARIN GERİSİNDE .. HEPSİDE BELGELERİYLE İSPATLANAN.. HIRSIZLIKLAR, YOLSUZLUKLAR VARDIR, HER HIRSIZLIK KÖTÜDÜR, OY HIRSIZLIĞI TAM BİR FELAKETTİR "

YSK'nın İstanbul kararını isabetli bulan Erdoğan, Seçim yenileme kararına red oyu veren YSK üyelerinin gerekçelerinin vicdanları tatmin edici herhangi bir unsura rastlanmadığını söyledi.

"YSK'NIN SEÇİMİ YENİLEME KARARINI İSABETLİ BULUYORUZ
BU KARAR KARŞI ÇIKAN YSK ÜYELERİNİN GEREKÇELERİNE BAKTIĞIMIZDA İNANIN BANA DİŞE DOKUNUR VİCDANLARI TATMİN EDİCİ BİR UNSURA RASTLAYAMIYORUZ.."

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz