Meclis'te "hayvan hakları" için mesai

Meclis'te "hayvan hakları" için mesai

Hayvan hakları için kurulan Meclis Araştırma Komisyonu, DÜN DE konunun uzmanlarını dinledi, önerileri not etti. Komisyonda söz alan Meclis İdare Amiri MHP Ankara Milletvekili Erkan Haberal da , hayvanlara işkence fiillerine en ağır cezanın verilmesi gerektiğini söyledi.

ERKAN HABERAL: "BEN DE BU İŞTEİM BEN DE SEVİYORUM SİZİN KADAR SEVİYORUM AMA ŞÖLE BİR ŞEY VAR BEN ÇOK AĞIR CEZA VERİLSİN İSTİYORUM "

Meclis Araştırma Komisyonu hayvan hakları için mesaisini sürdürdü. Beş partinin ortak önergesiyle kurulan o komisyonda Meclis İdare Amiri ve MHP Ankara Milletvekili Erkan Haberal'ın sözleri dikkat çekti.

ERKAN HABERAL: " ÖZELLİKLE O HAYVANLARA EZİYET EDENLERE TECAVÜZ EDENLERE BU ÜLKEDE İNSANLARA AYNI ŞEYLERİ YAPANLARA VERİLEN CEVALAR VERİLSİN"

Komisyonda söz alan Erkan Haberal daha önce de Hayvan Hakları Yasası’nda değişiklik öngören kanun teklifi hazırlamıştı. Konunu yakın takipçisi olan Haberal,yasanın bir an önce çıkarılmasını istiyor; Haberal beklentilerini de sıraladı.

ERKAN HABERAL: "BİZİM İSTEDİĞİMİZ ŞEYLERLE TCK'NIN KOMPLE DEĞİŞMESİ LAZIM BENİM CEZA MUHAKEMESİ KANUNUN HEPSİNİN DEĞİŞMESİ LAZIM PARA CEZALARINI HEPSİNİN DEĞİŞMESİ LAZIM "

ERKAN HABERAL: "BÜROKTARAT BİZİM KARŞIMIZA ÇIKTIĞI ZAMAN YAPAMAYIZ DİYORLAR ESAS SIKINTI BURADA BİZİM BU KOMİSYONU DAHA AKTİF HALE GETİRMEMİZ İÇİN BÜROKRATLARI YANIMIZA ALIP ONLARLA ÇALIŞMAMIZ LAZIM "

BAŞKAN: "BU ÇALIŞMAYI BÜROKRATİK YÖNÜYLE DE SİYASİ YÖNÜYLE DE DEVAM EDİYORUZ AKADEMİSYEN LERİMİZ GELİYOR KONUNUN TÜM MUHATAPLARINI İÇERİSİNE ALAN BİR ÇALIŞMA YAPIYORUZ "

Haberal konunun tüm bakanlıkları ilgilendirdiğini vurguladı, her kesimin konuya duyarlı yaklaşması gerektiğini savundu.

ERKAN HABERAL: "BÜTÜN BAKANLIKLARI İLGİLENDİREN BİR ŞEY VAR YANİ İNSANI NE KADAR İLGELENDİREN BAKANLIK VARSA HAYVANI İLGELENDİREN O KADAR BAKANLIK VAR GÜMRÜK BAKANILĞIN IBİLE İLGİLENDİRDEN KONU VAR ... AMA GEÇİYOR "

Hayvanlara yönelik öldürme ve işkence fiilleri son zamanlarda Türkiye'nin en önemli gündem maddeleri arasında. İktidar hazırladığı yasaya son şeklini vermeye çalışıyor
Hayvan Hakları Federasyonu Ankara Temsilcisi Pelin Sayılgan Kırmızıgül de komisyonda dinlenen isimler arasındaydı.

PELİN SAYILGAN: "KANUNUN İSMİ HAYVAN HAKLARI KANUNU OLARAK DEĞİŞTİRİLMELİ ....KANUNDA HAK KELİMESİNİN GEÇMESİNİN DOĞRU OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUZ "

köpek eğitim uzmanı veteriner tarkan özvardar da eğitimin önemine değindi.

TARKAN ÖZVARDAR: "ÇOCVUKLARA DERS VERİYORUM BU İŞİN BÜYÜK KISMININ ...ÇOCUKLARA AŞILANMASI LAZIM "

cerrahpaşa üniversitesi veteriner fakültesi öğretim üyesi prof. dr. hasret demircan mevcut yasalara işaret etti.

HASRET DEMİRCAN: " HAYVANLARA KARŞI İŞLENEN SUÇLARIN KABAHATLAR KANUNUDAN ÇIKARILMASI GREEKTİĞİNİ .,. DEŞİFRE EDİLMESİ GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNOYUİRUM "

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz