CHP'den soylu'ya tepki

CHP'den soylu'ya tepki

CHP Grup Başkenvekili Engin Özkoç; Meclis'te basın toplantısı düzenledi, hedefinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu vardı... Soylu hakkındaki suç duyurusunun mahkeme tarafından kabul edilmemesine tepki gösteren Özkoç, "Anayasa Mahkemesi'ne başvuracağız, kendisiyle sonuna kadar mücadele edeceğiz" dedi... Özkoç, yeni askerlik sistemiyle ilgili değerlendirmede de bulundu.

ÖZKOÇ: "CHP İL BAŞKANLARINI ŞEHİT CENAZELERİNE ALMAYIN DİYOR HANGİ GEREKÇEYLE? BU HALKI AYRIŞTIRMAK DEĞİL MİDİR ?"

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç'un hedefinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu vardı.

CHP; Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu aleyhine yaptığı konuşmalar ve şehit cenazesinde uğradığı saldırı nedeniyle Soylu hakkında suç duyurusunda bulunmuş, mahkeme "bakanlık göreviyle ilgili işlemlerden kaynaklandığından" kovuşturmaya yer olmadığına karar vermişti.

ÖZKOÇ: "KILIÇDAROĞLU'NA 'ÇİRKEF', 'DÜZENBAZ' SÖZLERİ, 'CHP İL BAŞKANLARINI ŞEHİT CENAZELERİNE ALMAYIN.', 'ÇINGIRAK TAKACAĞIZ.' SÖZLERİ BİR İÇİŞLERİ BAKANININ GÖREVİ Mİ? TÜRKİYE'DE SİYASİ PARTİ TEMSİLCİLENİN KULLANDIĞI SÖZLERİN HANGİSİNİN HAKARETE, HANGİSİNİN KİN VE DÜŞMANLIĞA YÖNELTTİĞİNE MAHKEMELER EĞER KARAR VERECEKSE, BU MAHKEMELER BİZZAT ALDIKLARI BU KARARLARLA HALKI KİN VE DÜŞMANLIĞA DAVET EDİYORLAR. İÇİŞLERİ BAKANI HİÇ BİR YERE KAÇAMAYACAK. ANAYASA MAHKEMESİNE BAŞVURACAĞIZ, SONUNA KADAR MÜCADELE EDECEĞİZ."

Özkoç'un gündeminde, yeni askerlik sistemi de vardı. Bakanlık bürokratlarından brifing aldıklarını hatırlattı.

ÖZKOÇ: "YÜKÜMLÜ ERBAŞ VE ERLER BİR AY TEMEL EĞİTİM ALDIKTAN SONRA 6 AY ASKERLİK YAPACAKLAR. YEDEK ASTSUBAY DİYE BİR KAVRAM GELİYOR. İNCELİYORUZ. DÜNYADA PEK EŞİ BENZERİ GÖRÜLEN BİR ŞEY DEĞİL. BEDELLİ ASKERLİK BUNDAN SONRA KALICI HALE GETİRİLİYOR. "

Düzenlemenin bu hafta komisyona, gelecek hafta içinde de Genel Kurul'a gelmesi bekleniyor.

ÖZKOÇ: "OTURACAĞIZ KONUŞACAĞIZ GENEL KURUL'DA TARTIŞACAĞIZ. TÜRKİYE CUMHURİYETİ'NİN BEL KEMİĞİ OLAN ASKERLERİMİZLE İLGİLİ, SAVUNMAYLA İLGİLİ BUNDAN SONRA HERHANGİ BİR AKSAKLIĞA NEDEN VERMEDEN GÜÇLÜ TÜRKİYE'NİN GÜÇLÜ BİR SAVUNMASI OLMASI YÖNÜNDE OLACAK GELİŞMELERİ DEĞERLENDİRECEĞİZ, ONA GÖRE KARARIMIZI VERECEĞİZ."

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz