Belçika kralına babalık davası karara bağlandı

Belçika kralına babalık davası karara bağlandı

Belçika'da, sanatçı Delphine Boel'in, eski Kral II. Albert'in biyolojik babası olduğu iddiasıyla 2013 yılında açtığı dava sonuçlandı.. Kral, DNA testi konusunda mahkeme kararına uymadığı gerekçesi ile her gün için 5 bin Euro para cezasına çarptırıldı. İkinci Albert'e gönderilen davette, çağrıya yanıt vermemesi halinde para cezasının derhal uygulanmaya başlanacağı belirtildi.

Eski Belçika Kralı 2. Albert, açılan babalık davasında mahkeme kararına rağmen DNA testi yaptırmadığı için para cezası ödeyecek.

Mahkeme, Albert'in kızı olduğunu kanıtlamaya çalışan Delphine Boel'in açtığı davayı karara bağladı.

Eski Belçika Kralı, DNA testi konusunda mahkeme kararına uymadığı gerekçesi ile her gün için 5 bin Euro para cezasına çarptırıldı.

Mahkemenin, DNA testlerinin gerçekleştirilmesi için 2. Albert'e davet göndereceği, çağrıya yanıt verilmemesi halinde para cezasının derhal uygulanmaya başlanacağı belirtildi.

Geçtiğimiz aylarda mahkeme 2. Albert'in 3 ay içinde DNA testi yaptırmasına hükmetmişti. 84 yaşındaki 2. Albert'in avukatı, müvekkilinin "Baba" tanımını kabul etmeyeceğini bildirmişti.

50 yaşındaki sanatçı Delphine Boel, 2. Albert'in biyolojik babası olduğunu 2013 yılından bu yana kanıtlamaya çalışıyor. Delphine Boel'in 2. Albert'in gerçek kızı olduğunun ortaya çıkması, kendisine taht yolunu açmayacak.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz