16 yaşındaki genç kız instagram'da anket düzenledi

16 yaşındaki genç kız instagram'da anket düzenledi

Sosyal medya platformları giderek daha tehlikeli olmaya başladı... Malezya'da 16 yaşındaki bir genç kız, Instagram'da düzenlediği anket sonrası intihar etti. Polis, ankete katılanların yüzde 69'unun, genç kızın hayatına son vermesi yönünde oy kullandıklarını bildirdi. Instagram'dan yapılan açıklamada ise ankete katılanların yüzde 88'inin, genç kızın yaşaması yönünde oy kullanıldığı kaydedildi.

Malezya'da 16 yaşındaki bir genç kız, sosyal paylaşım platformu Instagram'da hayatına son verip vermemesi yönünde bir anket yaptıktan sonra intihar etti.

Sarawak eyaletinin başkenti Kuching'de yaşayan genç kız, Instagram'da "Gerçekten önemli, karar vermeme yardım edin, Ölüm ya da Yaşam mesajını paylaştı.

Polis, ankete katılanların yüzde 69'unun, genç kızın hayatına son vermesi yönünde oy kullandıklarını bildirdi. Ancak polis anket sonuçlarının genç kızın ölümünün ardından değiştirilmiş olabileceğini de belirtti.

Instagram'dan yapılan açıklamada ise genç kızın hesabının incelenmesi sonucu, 24 saat açık kalan ankette, katılımcıların yüzde 88 oranında yaşaması yönünde oy kullandığı kaydedildi.

Genç kızın ailesine başsağlığı dileyen Instagram, kullanıcılarını güvende ve destekleniyor hissetmeleri için şirketin sorumluluklarının bilincinde olduğunu kaydetti.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz