Gözler enflasyon ve YSK kararında

Gözler enflasyon ve YSK kararında

Dolar, haftanın ilk işlem gününe hareketli başladı; dalgalı seyirle devam etti... Piyasaların gözü, bu hafta açıklanacak olan enflasyon verileri ile Yüksek Seçim Kurulu'nun İstanbul seçimleriyle ilgili kararında...

Haftanın ilk işlem gününe hareketli başlayan dolar, günün ilk saatlerinde 5 lira 95 kuruşun üzerine çıktı. Gün içinde ise, dalgalı seyrini sürdürdü.

DOLAR 5.93
EURO 6.62

"DÖVİZ CEPHESİNDE HAREKETLİ BİR HAFTADAYIZ"

Altında ve Borsa İstanbul'da ise, oklar aşağı yönlü...

GR ALTIN 244 TL
BİST 94 BİN 688

" YATIRIMCILAR DAHA ÇEKİMSER BEKLENTİLER VAR"

Bu hafta piyasaları, önemli gelişmeler bekliyor. 30 Nisan'da Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, bu yılın ikinci enflasyon raporunu açıklayacak. Cuma günü de, gözler TÜİK tarafından açıklanacak enflasyon verilerinde olacak.

" MB NİN ELİNİN KUVVETLENMESİ İÇİN RAKAMLARIN DURAĞANLAŞMIŞ OLMASI LAZIM O YÜZDE ÖNEMLİ ENFLASYON TARAFINDA MB BEKLENTİSİ SIŞINDA RAKAM GELİRSE MB FAİZ İNDİRİM HAMLESİ AĞUSTOSTA BAŞLICAK. 3. ÇEYREĞİN SONUNA DOĞRU"

Bu haftanın önemli gündem maddelerinden biri de, Yüksek Seçim Kurulu'nun İstanbul seçimlerine yönelik itirazlarla ilgili vereceği karar... YSK'nın kararı için son gün Cuma...

Ekonomist Fırat Polat, çıkacak sonucun dolar kuru üzerinde etkili olacağını vurguluyor.

"BİR İHTİMAL SEÇİMİ İPTA EDERSE PİYASA BUNUN BIR KISMNI SATIN ALMIŞTI AMA ALINMAYA BÖLÜM VAR BU DA DÖVİZDE YUKARU YÖNLÜ HAREKETE SEBEP OLUR"

Piyasalar, bir taraftan da küresel gelişmeleri takip ediyor.

" S400 TARTIŞMALARI DEVAM EDİYOR. SURİYEDEDE YENİ HAMLELER OLACAĞINI BİLİYORUZ. ABD NİN HAMLESİ VAR. İRAN MESELESİ VAR. BURALARDAN OLUMLU HABERLER GELİRSE DOLAR CEPHESİNDE 5.80 KADAR KIRILMA OLABİLİR. AMA OLUMSUZ HABER GELİRSE 6.10 LARA KADAR BİR HAREKET OLABİLİR"

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz