Beştepe'de çocuklarla buluşma

Beştepe'de çocuklarla buluşma

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve çocuklar, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Meclis başkanı'nın konuğu oldu... Erdoğan, koltuğunu 12 yaşındaki öğrenci Ozan Sözeyataroğlu'na bıraktı; o dakikalarda renkli anlar yaşandı. Çocuk Cumhurbaşkanı'nın, kabine değişikliği sorusuna verdiği yanıt, gülüşmelere yol açtı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise koltuğunu şehit çocuğu Ecrin Buğlem Uluçeşme’ye devretti.


ATATÜRK'ÜN DEMOKRASİSİNİN ÖRNEK ALACAĞIZ.

Beştepe bugün renkli bir ziyarete ev sahipliği yaptı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; Beştepe'de, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayram dolayısı ile Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve beraberindeki heyetle birlikte çocukları kabul etti.

ÜLKEMİZDEKİLERLE BİRLİKTE TÜM DÜNYANIN ÇOCUKLAR BAYRAMINDA SİZLERİ CUMHURBAŞKANI KÜLLİYESİ'NDE MİSAFİR ETMENİN MEMNUNİYETİNİ İFADE ETMEK İSTİYORUM.

Cumhurbaşkanı Erdoğan kabulde yaptığı konuşmada bu özel günün önemine vurgu yaptı çocuklara seslendi.

TARİHİMİZDEKİ BÖYLE ANLAMLI GÜNÜN SİZ ÇOCUKLARA ARMAĞAN EDİLMESİ SON DERECE MANİDARDIR. BU, MİLLETİMİZİN GELECEĞİNİN SİZLERİN AVUÇLARINA BIRAKILMASI DEMEKTİR. BU DEVLETİMİZİ KURANLARIN SİZLERE OLAN İNANCININ SEMBOLÜDÜR. BU ÜLKEMİZ ÇOCUKLARIMIZA VERİLEN BİR ÖNEMİN İŞARETİDİR. BEN HER BİRİNİZİN BU EMANETİ EN İYİ ŞEKİLDE YARINLARA TAŞIYACAĞINIZA İNANIYORUM.

Gelenek devam etti... Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının ardından koltuğunu 6. sınıf öğrencisi 12 yaşındaki Ozan Sözeyataroğlu'na bıraktı.

HEPİMİZE GÜZEL, MUTLU NİCE BAYRAMLAR DİLİYOR, DÜNYADA ÇOCUKLARA BAYRAM HEDİYE EDEN VE BU BAYRAMI DÜNYA ÇOCUKLARI İLE PAYLAŞAN TEK ÜLKE OLMA GURURUNU BİZLERE YAŞATAN BAŞTA GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK VE SİLAH ARKADAŞLARINA, BU ÜLKE İÇİN CANLARINI ORTAYA KOYAN ŞEHİTLERİMİZE GAZİLERİMİZE SAYGILARIMIZ SUNUYORUM.

Sözyataroğlu konuşmasının ardından gazetecilerden soru aldı, o anlar renkli görüntülere neden oldu. Kabine değişikliği sorusuna verdiği yanıt gülüşmelere yol açtı..

ZATEN YENİ KABİNEM BURADA, KABİNEM BURADA, ZATEN İLK GÜNÜMÜZ. ZATEN SİSTEM BAŞARILI BİR ŞEKİLDE GİDİYOR, AŞILAMAYACAK BİR SORUNUMUZ YOK.
SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ BENİM SÖYLEYECEKLERİMİ SÖYLEDİ.

Meclis Başkanı Şentop da Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile beraberinde çeşitli okullardan gelen öğrenci ve öğretmenleri Meclis Divan Salonu'nda kabul etti.
23 Nisan dolayısıyla koltuğunu Pursaklar Feride Bekçioğlu Ortaokulu 5. sınıf öğrencisi Selahattin Ortagenç'e devretti.

23 NİSANDA KOLTUĞA OTURAN BELEDİYE BAŞKANIOLDU İNŞALLAH SENDE OLURSUN İNŞALLAH...

Ortagenç basın mensuplarının sorularını da yanıtladı... Genel Kurul'da kavga eden vekillere seslendi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, koltuğunu 2013 yılında Ankara Gölbaşı’ndaki helikopter kazasında şehit olan Teknisyen Başçavuş Hüseyin Uluçeşme’nin çocuğu Ecrin Buğlem Uluçeşme’ye devretti.

Malatya’dan Ankara’ya uçakla gelirken, kokpit bölümüne girdiğini anlatan Ecrin Buğlem, “Bugün iki koltuğa oturdum, çok mutluyum” dedi.

Kılıçdaroğlu, Türkiye Sakatlar Derneği Eskişehir Şubesi üyelerini de makamında kabul etti, çocukların bayramını kutladı. Emirhan Doğan, Kılıçdaroğlu’nun koltuğuna otururken, hafta sonunda yaşanan saldırı dolayısıyla CHP liderine "geçmiş olsun" dedi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz