"Türkiye milli konularda ittifak yapmak zorundadır"

"Türkiye milli konularda ittifak yapmak zorundadır"

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Türkiye İttifakı" çıkışını değerlendirdi; "Türkiye, milli konularda ittifak yapmak zorundadır" dedi... Kılıçdaroğlu, CHP'li belediye başkanlarına da "Enkaz devraldık edebiyatı yapmayacaksınız" mesajı verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 31 Mart Yerel Seçimleri sonrası basına açıklamalarda bulundu; öncelikle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Türkiye İttifakı" çıkışını değerlendirdi.

"TÜRKİYE MİLLİ KONULARDA İTTİFAK YAPMAK ZORUNDADIR. İTTİFAK ARAYIŞINDA OLANLAR YÖNETENLERDİR, ONLARIN OLMASI LAZIM. İTTİFAKIN ÖNÜNÜ TIKAYANLAR KİM ONLARDIR. BİZLER DEĞİLİZ. BUGÜNE KADAR SEÇİM ÖNCESİ DE SEÇİM SONRASI DA GERİLİMİN OLDUĞU TÜRKİYE’Yİ DOĞRU BULMADIM. GERİLİMİ YARATAN KENDİSİDİR, SONLANDIRACAK OLAN DA KENDİSİDİR. AMA ERDOĞAN’IN GÜNÜ GÜNÜNE DAKİKASI DAKİKASINA UYMUYOR. OLAYLARDAN ÇOK HIZLI ETKİLENİYOR."

Kılıçdaroğlu, YSK'nın istanbul seçimlerine ilişkin vereceği kararı, "Türkiye'de hakimler varsa iptal edilmez" şeklinde değerlendirdi. CHP Genel Başkanı, erken seçim tartışmalarına da değindi.

"ERKEN SEÇİM ÇAĞRISINDA BULUNMUYORUZ; ÖYLE BİR ORTAMIN OLDUĞUNU DA DÜŞÜNMÜYORUM. BİZİM İÇİN BİR ERKEN SEÇİM SÖZ KONUSU DEĞİL. BİZ TAM AKSİNE BELEDİYE BAŞKANLARIMIZIN VAATLERİNİ YERİNE GETİRMESİNİ, VAATLERİMİZİ VERDİK VE YERİNE GETİRDİK DİYE TOPLUMUN ÖNÜNE ÇIKMALARINI İSTİYORUM."

CHP Lideri, partili belediye başkanlarına da seslendi.

"BİZ BAŞKANLARIMIZA, ENKAZ DEVRALDIK EDEBİYATI YAPMAYIN, DEDİK. BAŞTAN AĞLAMA MAHVOLDUK ATMOSFERİNİ ASLA YARATMAYACAK YENİ BİR ANLAYIŞI EGEMEN KILMAK İSTİYORUZ. HESAP VEREN BİR YÖNETİM ANLAYIŞI. BU ANLAYIŞI YAPARSAK GÜVEN KILARSAK ŞU ORTAYA ÇIKAR; TÜRKİYE’Yİ, CHP ÇOK DAHA GÜZEL YÖNETİR."

Kemal Kılıçdaroğlu, Ekrem İmamoğlu'nun veri tabanını kopyalatma talimatını da yorumladı.

"HAKSIZLIK VAR İSE USULSÜZLÜK VAR İSE İŞLEM GÖRMEYECEK ANLAMINA GELMİYOR. MESELA ESKİ BELEDİYE BAŞKANINA BİR ARAÇ TAHSİS EDİLİR AMA ÜÇ TANE BEŞ TANE İSE BU OLMAZ. BİRİ KALSIN DİĞERLERİNİ İADE EDİN DENİR. BAŞKAN HUKUK İÇİNDE YAPILAMASI GEREKENİ YAPACAK, YAPMAZSA SUÇ İŞLER. BUNU YAPARKEN KİN VE ÖFKE İLE DEĞİL. ÖYLE BİR ANLAYIŞ DOĞRU OLMAZ ZATEN."

CHP Genel Başkanı ekonomiye ilişkin de değerlendirme yaptı.

"ERDOĞAN ŞÖYLE BİR CÜMLE KURMUŞTU, ‘EKONOMİNİN SORUMLUSU BENİM, HER ŞEYİN SORUMLUSU BENİM’ DEMİŞTİ. HER ŞEYİN SORUMLUSU OLAN SAYIN ERDOĞAN’IN ÜLKEYİ SAĞLIKLI YÖNETMESİ, EKONOMİDEKİ KIRILGANLIKLARI AZALTMASI, İŞSİZLİĞİ AZALTMASI TEMEL HEDEFLERİ OLMALI. ERDOĞAN NE YAPACAK BİLMİYORUZ, HANGİ ADIMLARI ATACAK BİLMİYORUZ. EKONOMİ KONUSUNDA SAĞLIKLI KARARLAR ALAMIYORLAR, BUNU TÜM DÜNYA GÖRÜYOR. TEMEL NEDENİ DEVLETTE LİYAKAT SİSTEMİ ÇÖKTÜ.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz