İmamoğlu, Yıldırım'ın iddialarını yanıtladı

İmamoğlu, Yıldırım'ın iddialarını yanıtladı

Binali Yıldırım'a, Ekrem İmamoğlu'dan yanıt gecikmedi... "Yüksek Seçim Kurulu kararlarına rağmen Yıldırım'ın seçimi murdar ilan etmesi hukuka saygısızlıktır" diyen İmamoğlu, "Maça giderek, YSK nasıl baskı altına alınır?" diye sordu.


Yüksek Seçim Kurulu'nun resmi olmayan sonuçlarına göre İstanbul'da Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini önde tamamlayan Ekrem İmamoğlu da sürece ilişkin basın toplantısı düzenledi; Ak Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım'a yanıt verdi...

2 SAAT EKRANLARI İŞGAL EDEN ÖNEMLİ BİR ŞEY AÇIKLAYACAĞINI DÜŞÜNDÜĞÜMÜZ RAKİBİMİZ SOMUT BİR AYKIRILIK USULSÜZLÜK SİZE ANLATTI MI? BENİ ACELECİLİKLE SUÇLUYOR AMA RAKİBİMİZ TAM BİR YILDIRIM HIZIYLA 3 BİN KÜSUR OYLA SEÇİMİ BEN KAZANDIM DEDİ. GÖRMEMİŞLİK YAPTI AĞIRBAŞLI OLMADI DİYE BENİ SUÇLUYOR SEÇİMDEN YARIM GÜN SONRA TÜM İSTANBUL'A GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ KAZANDI DİYE AFİŞ ASAN BEN OLSAYDIM GÖRMEMİŞ BEN OLURDUM.

İmamoğlu, seçmen listelerinde usülsüzlük iddiaları için "bunun tek açıklaması seçimi kaybettikten sonra uydurulup üretildiğidir" ifadesini kullandı.

SEÇMEN LİSTELERİ VE SANDIK KURULLARI İLE İLGİLİ İDDİALAR SEÇİM ÖNCESİ DÖNEME AİTTİR. YSK SEÇMEN LİSTELERİ KONUSUNDA TEMİNAT VERDİ. TAŞIMA SEÇMEN YOKTUR DİYE TEMİNAT VERDİLER.1043 BU İDDİALARDA BULUNAN RAKİBİMİZİN BU KONULARI DİLE GETİRMİŞ OLMASI - BUNUN TEK AÇIKLAMASI İDDİALARIN SEÇİMİ KAYBETTİKTEN SONRA UYDURULUP ÜRETİLDİĞİDİR.

İmamoğlu, Yıldırım'ın seçimin mundar olduğuna ilişkin sözlerine de tepkiliydi.

YSK SAYILMIŞ OYLAR GEÇERLİDİR DEMESİNE RAĞMEN BAŞVURULAR GEREĞİ GEÇERSİZ OYLAR TEKRAR SAYILMIŞTIR BUNU DA BİLİYORUZ. 57 SONDAJ SANDIĞI SAYILDI BAZI İLÇELERDE OYLARIN TAMAMI DA SAYILDI. BÜTÜN BU İŞLEMLERE RAĞMEN YSK KARARLARINA RAĞMEN YILDIRIM'IN SEÇİMİ MUNDAR İLAN ETMESİ HUKUKA SAYGISIZLIKTIR. KAZANAMADIĞI SEÇİMİ MUNDAR İLAN ETME GAYRETKEŞLİĞİDİR. SEÇİMİ ZAN ALTINDA BIRAKMASI KANITIM YOK AKILIM BÖYLE SÖYLÜYOR DİYEREK SEÇİMİ ŞAİBELİ İLAN ETMESİ KİBİRDİR.

"Maça giderek YSK nasıl baskı altına alınır?" diye soran İmamoğlu, AK partili seçmene de seslendi...

BEN TOPLUMU İNFİALE SOKUYORMUŞUM, HATTA İSTANBUL’U HAREKETLENDİRİYORMUŞUM. EVET İSTANBULLU BENİ SEVİYOR BİNALİ YILDIRIM’I DAVET EDİYORUM BİRLİKTE MAÇA GİDELİM. GALATASARAY FENERBAHÇE MAÇINA GİDEREK YA DA BEŞİKTAŞ MAÇINA GİDEREK YSK NASIL BASKI ALTINA ALINIR? AK PARTİLİ SEÇMENLER BEN SİZİN ADAYINIZ OLSAM NE DÜŞÜNÜRDÜNÜZ?

Ekrem İmamoğlu, seçimlerin iptal edilmesi olasılığına ilişkin soruyu ise "zihnimde o ihtimale yer vermiyorum" diye yanıtladı.

BÖYLE BİR SEÇİMİN YENİLENMESİNİN DÜŞÜNÜLMESİNİN DAHİ DEMOKRASİYE ZARAR VERECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUZ. ZİHNİMDE O İHTİMALE YER VERMİYORUM

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz