Yıldırım: "Yargısal süreç devam ediyor"

Yıldırım: "Yargısal süreç devam ediyor"

Maltepe'de oy sayımı devam ederken, Adalet ve kalkınma partisi'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, itiraz süreci ile ilgili açıklama yaptı. "Bu, murdar olmuş bir seçimdir" ifadesini kullanan Yıldırım, "İstanbul'u yönetecek başkanın şaibe ve sakatlanmış bir seçim sonucuyla başkan olması hoş olmaz" görüşünü savundu. Yıldırım, İmamoğlu'nun derbi izlemeye gitmesini de eleştirdi.

"YARGISAL SÜREÇ DEVAM EDİYOR."

Adalet ve kalkınma partisi'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, basın toplantısı düzenledi, Seçimin mundar olduğunu iddia etti.

"OYLAR SANDIKTA İÇ EDİLMİŞTİR BU KADAR AÇIK. BİZİM OYLAR KARŞI TARAFA YAZILMIŞ. BUNLAR TESPİT EDEBİLDİKLERİMİZ ŞUANA KADAR YÜZDE 10U SAYILDI EĞER HEPSİ SAYILSAYDI RAKİP BUNA RIZA GÖSTERSEYDİ BU DURUM TERSİNE DÖNECEKTİ
İSTANBULU YÖNETECEK BAŞKANIN ŞAİBE VE SAKATLANMIŞ BİR SEÇİM SONUCUYLA BAŞKAN OLMASI HOŞ OLMAZ. BU SEÇİM MUNDAR OLMUŞ Bİ SEÇİM MUNDAR ETİN DE KAVURMASI OLMAZ. "

Yıldırım, mazbata konusunda tahammülsüzlük olduğunu da savundu, İmamoğlu'na seslendi.

"BİR TAHAMMÜLSÜZLÜK VAR ORTADA KAZANDIK VERİN MAZBATAYI SEÇİMİ KAZANDIĞININ KARARINI SEN Mİ VERECEKSİN? "

Yıldırım, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Mansur Yavaş ile Ekrem İmamoğlu'nu kıyasladı; Yavaş'ı tebrik etti.

"SEÇİMLERİN BU HALE GELMESİNİ KÖRÜKLEYEN RAKİP ADAY YOKSA BU İTİRAZ SÜREÇLERİ HEP OLMUŞTUR. MANSUR YAVAŞ HİÇBİRŞEKİLDE BELEDİYE BAŞKANIYIM DİYE ORTAYA DÜŞMEMİŞ BELGE VERİLDİKTEN SONRA ANITKABİRE GİTMİŞ. GÖREVİNE BAŞLAMIŞ TEBRİK EDİYORUM. KEŞKE İMAMOĞLU DA BUNU YAPSAYDI TRİBÜN TRİBÜN GEZECEĞİNE SAKİN OTURUP BENİM GİBİ SONUÇLARI BEKLESEYDİ."

Açıklamasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Yıldırım'a, İmamoğlu'nun derbi maçlarına gitmesi de hatırlatıldı.

"MAÇA GİTMESİNİ DOĞRU BULMUYORUM AMİGOLUKLA BAŞKANLIK OLMAZ."

Yıldırım'a, YSK'nın yeniden seçim kararı vermesi halinde yeniden aday olup olmayacağı soruldu.

"YENİ SEÇİM OLURSA YENİDEN ADAY OLACAK MISINIZ? SÜRECİ YSK YÖNETİYOR. DOLAYISIYLA YSK KARARI ORTADA YOKKEN BÖYLE BİR ÖNGÖRÜ ANLAMLI DEĞİL"

Yıldırım, CHP'nin iki bakanın YSK üyelerini aradığı yönündeki iddiasına da yanıt verdi.

"BEN BAŞBAKANLIK YAPTIM. PARTİMİN KURULUŞUNDA YER ALDIM. BAKANLARIMLA BUGÜN DE GÖRÜŞÜRÜM HER ZAMAN GÖRÜŞÜRÜM BURADA YOLA ÇIKARAK YSK YI BASKILAMA İDDİASI AKLA ZİYAN"

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz