Jandarma'dan terör örgütünün kış üstlenmesine darbe

Jandarma'dan terör örgütünün kış üstlenmesine darbe

Terörle mücadele hız kesmiyor... Jandarma Komando ve Jandarma Özel Harekat birlikleri, sıfırın altında 30 dereceye varan soğuklar ve sert kış koşullarına rağmen düzenlediği operasyonlar ile, terör örgütüne kırsal alanda ağır darbe indirdi... Özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde düzenlenen operasyonda, 72 terörist etkisiz hale getirilirken çok sayıda sığınak da imha edildi.

Jandarma Komando ve JÖH birliklerinin 7 gün 24 saat esasına göre yürüttükleri terörle mücadele çalışmaları kış boyunca da devam etti.

Sıfırın altında 30 dereceye varan soğuklarda ve yoğun kar yağışı altında üst üste gerçekleştirdikleri başarılı operasyonlar neticesinde terör örgütünün kış yapılanmasına izin verilmedi.

Jandarma Komanda ve JÖH birliklerince, 16 Aralık 2018-05 Şubat 2019 tarihleri arasında terör örgütünün barınma alanlarına yönelik 10 bin 659 operasyon gerçekleştirildi.

Operasyonlar daha çok Doğu ve Güney Doğu Anadolu Bölgesi’nde yoğunlaştı. Ayrıca Karadeniz ve Akdeniz bölgesi kırsal alanlarında da terör örgütünün kış üstlenmesine yönelik operasyonlar yürütüldü.

Jandarma Komando ve JÖH birliklerince bu operasyonlarda 72 terörist etkisiz hale getirilirken 135 sığınak,barınak ve mağara da imha edildi.

Operasyonlarda; 89 adet el yapımı patlayıcı, 737 kilogram patlayıcı madde, 41 adet piyade tüfeği , 2 adet ağır makineli tüfek, 9 adet roket atar, 76 adet el bombası, 1 adet havan, 7 tabanca, 13 bin 372 adet mühimmat, bin 125 patlayıcı madde amaçlı tüp ve yaklaşık 4 ton yaşam malzemesi ele geçirildi.

Bu arada, Türk Silahlı Kuvvetleri'nce, Irak'ın kuzeyinde gerçekleştirilen son operasyonda da 2 terörist etkisiz hale getirildi. Bölgedeki aramalarda çok sayıda silah, mühimmat ve patlayıcı düzeneği ele geçirildi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz