Kardinal Müller, Papa Francis'e karşı manifesto yayımladı

Kardinal Müller, Papa Francis'e karşı manifesto yayımladı

Katoliklikerin ruhani lideri Papa Francis'e karşı muhalefet büyüyor. Katolik kilisesinin önemli isimlerinden Kardinal Gerhard Ludwig Müller, Papa Francis'i üstü kapalı olarak eleştiren bir manifesto yayımladı.

Vatikan'da Papa Francis tarafından görevinden alınan üst düzey bir kardinal, kendi 'inanç manifestosu'nu yayınlayarak Papa'nın otoritesine karşı çıktı.

Kardinal Müller, isim vermeden Papa Francis'i hedef alan manifestosunda, Arjantinli Papa'nın 4 Şubat'ta Birleşik Arap Emirlikleri'nde Mısır'ın El Ezher Üniversitesi'nin Rektörü Şeyh Ahmed Et-Tayyip ile imzaladığı 'Dünya Barışı ve Birlikte Yaşam İçin İnsanların Kardeşliği Belgesi'ne de atıf yaptı.

Söz konusu belgenin içeriğini, Hazreti. İsa'nın temel öğretilerinden uzaklaştığı gerekçesiyle eleştiren Kardinal Müller, "Katolik bir liderin dinin gerçeklerini öğretmeyi reddetmesi en büyük hayal kırıklığıdır" ifadesini kullandı.

Kardinal Müller ayrıca, 'inancın öğretilmesinde giderek yaygınlaşan bir kafa karışıklığıyla karşı karşıya kalan Kilise'nin birçok piskoposu, rahipi, din adamı ve laik kesiminin kendisini vahinin gerçeklerini dile getirmeye davet ettiğini' belirtti.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz