Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a mermi yanıtı

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a mermi yanıtı

Anamuhafet; 902 belediye başkan adayını Ankara Spor Salonu'nda düzenlenen törenle, kamuoyuna tanıttı... CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu; törende partisinin 12 maddelik seçim manifestosunu da açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sebze - meyve fiyatları ile ilgili eleştirilere, mermi fiyatları üzerinden verdiği yanıt da, Kılıçdaroğlu'nun gündemindeydi.

"BİBER DOMATES DİYEN KİM VATANDAŞ,, PATATES DİYEN KİM VATANDAŞ.. ÇIKIYOR NE BİBERİ NE DOMATESİ DİYOR SİZ KURŞUNUN FİYATINI BİLİYOR MUSUNUZ DİLOR.
BU ÜLKEDE 35 YILDIR TERÖRLE MÜCADELE EDİLİYOR HİÇ BİR BAŞBAKAN CUMBAŞ ÇIKIP KURŞUNUN FİYATINI BİLİYOR MUSUN DEMEDİ.. ALLAH AKIL FİKİR VERSİN. ALLAH ÜLKEYİ AKILSIZLARDAN VE DOLARA TAPANLARDAN KURTARSIN.."

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sebze fiyatlarına ilişkin Sivas'ta yaptığı açıklamaya bu sözlerle tepki gösterdi...

"KURŞUN SIKILIYOR DA O NEDENLE SİVRİ BİBERİN FİYATI ARTIYOR DOMATESİN FİYATI ARTIYOR. SANIYOR Kİ MİLLET BU KADAR AKILSIZ SANIYOR DAHA BU SENE İKİ ASKER DONARAK ÖLDÜ. SEN BUNLARA KILIK KIYAFET BULDUN MU.. SEN NEDEN TANK PALET FABRIKASINA SATIYORSUN.. "

CHP lideri, partisinin belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısında konuştu...
Mart'ın sonu bahar ve Derman belediyeceliği sloganlarının benimsendiği Kampanyanın ayrıntılarını açıkladı...

"1 OCAK 2019'DAN İTİBAREN CHPLİ BELEDİYELERDE ASGARİ ÜCRET 2200 LİRADIR. İŞÇİ KARDEŞİM 2200 ALMAK İSTİLORSAN OYUNU CHPLİ BELEDİYELERE VRECEKSİN.. 1 OCAKTAN İTİBAREN NİSANA KADAR BÜTÜN FARKLARI DA SANA ÖDEYECEĞİZ BİR AİLENİN 2900 LİRA ALTINDAYSA ELEKTRİK BU FATURASINI BİZ ÖDEYECĞİZ ÇOCUKLARIN SERVİS ÜCERETLERİNİ BİZ ÖDEYECEİZ"

12 maddeden oluşan seçim manifestosunu da tek tek sıraladı..

"ÜRETEN VE İSTİHDAM YARATAN KENTLER ...


CHP'NİN YEREL YÖNETİM İLKELERİ

1- HOŞGÖRÜLÜ VE SAYGILI KENTLER

2- HAKÇA PAYLAŞAN KENTLER

3- HESAP VEREN KENTLER

4- YOKSULLUĞU YENEN KENTLER

5- ÜRETEN KENTLER

6- AKILLI KENTLER

7- ULAŞIM SORUNLARI ÇÖZÜLMÜŞ KENTLER

8- NEFES ALAN KENTLER

9- SOSYAL ADALETİ SAĞLAYAN KENTLER

10- KÜLTÜR SANATI GELİŞTİREN KENTLER

11- DOĞA DOSTU KENTLER

12- GÜLÜMSEYEN KENTLER

Kılıçdaroğlu İYİ Parti'ye ve Saadet Partisine de teşekkür etti...

"İYİ PARTİ İLE İŞBİRLİĞ İYAPTIK. BU BAĞLAMDA XURADAN SN AKŞENER VE İYİ PARTİLİYERE BELAMYARIMIZI BEVGİLERİMİZİ İLETİYORUZ.. SAADET PARTİBİ İLE DE DİRSEK TEMASI YAPTIK.. SELAMLARIMIZI SAYGILARIMIZI GÖNDERİYORUM"

Konuşmanın ardından CHP'li adaylar tek tek sahneye çağrıldı...

kürsüye gelen adaylar kemal kılıçdaroğlu ile aile fotoğrafı çektirdi..

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz