Başkent Üniversitesi'nden bilimsel çalışmalar için önemli bir adım daha

Başkent Üniversitesi'nden bilimsel çalışmalar için önemli bir adım daha

Başkent Üniversitesi'nde; "deney hayvanları kullanım sertifikası eğitim programı"nın üçüncüsü tamamlandı. Sertifika dağıtım töreninde konuşan Başkent Üniversitesi Kurucusu, Dünya Organ Nakli Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Haberal; "Araştırmasız bir üniversite, meyvesiz ağaç gibidir" dedi; üniversitelerin bir ülkenin geleceği olduğunu bir kez daha vurguladı... Haberal'ın konuşmasından sonra zorlu eğitim sürecini tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verildi.

Bağlıca kampüsünde, eğitim ve araştırma programları kesintisiz devam ediyor...

Başkent Üniversitesi Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri Merkezi ile Üretim ve Araştırma Merkezi'nin üçüncü kez düzenlediği "deney hayvanları kullanım sertifikası eğitim programı" tamamlandı.

40 saat teorik ve 40 saat pratik olmak üzere toplam 80 saatlik eğitim programını başarıyla tamamlayan kursiyerler için sertifika töreni düzenlendi.

Törene, Başkent Üniversitesi Kurucusu, Dünya Organ Nakli Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Haberal da katıldı.

Açış konuşmasını Araştırma Kurulu ve Hayvan Deneyleri Yerel Etik Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hakan Özkardeş yaptı.

HAKAN ÖZKARDEŞ - . LABARATUAR ŞARTLARINDA GÜZEL BİR KURS SÜRECİ GEÇİRDİK. SERTİFİKASYON ÇOK ÖNEMLİ 80 SAATLİK EĞİTİMDE HEM TEORİK HEM PRATİK OLARAK NASIL YAPILDIĞI GÖSTERİLİYOR...

Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Haberal, eğitim programının önemini anlattı.

ALİ HABERAL - DENEY HAYVANLARINA DA SAYGI GÖSTERİLMELİ ONLARIN SAYESİNDE TIP BU NOKTAYA GELDİ. BU ANLAMDA ÖNEMLİ KURALLAR KONULDU. ARTIK SERTİFİKASYON BELGENİZ YOKSA BU HAYVANLARA MÜDEHALE EDEMEZSİNİZ. BİLİMSEL ÇALIŞMALARA ÖNEMLİ KATKILAR SAĞLAYACAKTIR.

Prof. Dr. Mehmet Haberal da, bilimsel araştırmaların hayati gerekliliğine vurgu yaptı; Başkent Üniversitesinin bu konudaki kararlılığına dikkati çekti.

MEHMET HABERAL - ARAŞTIRMASIZ ÜNİVERSİTE MEYVESİZ AĞAÇ GİBİDİR VE ÜNİVERSİTELER BİR ÜLKENİN GELECEĞİDİR. BİLİM ARAŞTIRMASIZ OLMAZ. HERHANGİ BİR MAZERETİMİZ OLAMAZ. TOPLUM OLARAK ÇOK KOLAY MAZERET ÜRETİRİZ AMA BİZİM DEFTERİMİZ MAZERET YAZMIYOR. NE MUTLU Kİ ÜLKEMİZ VAR. BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ DE BU ÜLKENİN GELECEĞİNE TALİP...

Prof. Dr. Haberal, kursa katılanlara görüşlerini de sordu...

Daha sonra pek çok üniversite ve hastaneden gelerek, 9 gün süren eğitim programını tamamlayan hekimlere sertifikaları verildi.

Törenin sonunda aile fotoğrafı çekildi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz