Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan terör tepkisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan terör tepkisi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kocaeli Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı'nda konuştu. Teröre destek veren ülkelere sert çıkan Erdoğan, "Terör örgütleriyle dans etmeyi siyaset sananlar bin pişman olacaklar" dedi. Cumhurbaşkanının hedefinde muhalefet de vardı.

ERDOĞAN: "AVRUPA SOKAKLARI NASIL KARIŞ GÖRÜYORSUNUZ DEĞİL Mİ? GÜYA ARAP BAHARI'NI ÜLKEMİZE DE TAŞIYIP BİZİ KARA KIŞA GÖMMEK İSTEYENLER ŞİMDİ KENDİLERİ AYNI SANCIYLA KIVRANIYORLAR."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, batılı ülkere böyle seslendi.
Kocaeli'de partisinin aday tanıtım programına katılan Erdoğan, terörle ilgili sert mesajlar verdi.

ERDOĞAN: "TÜRKİYE'Yİ TEHDİT ETMESİ İÇİN SEMİRTİP SİLAHLANDIRDIKLARI TERÖR ÖRGÜTLERİ PKK, YPG'Sİ, FETO'SU, DEAŞ'IYLA ENİNDE SONUNDA KENDİ BAŞLARINA BUNLAR BELA OLACAK. BU ÖRGÜTLER UYUŞTURUCUDAN HARACA, İNSAN KAÇAKÇILIĞINDAN FUHUŞA KADAR HER TÜRLÜ MAFYATİK YÖNTEMLE KENDİLERİNİ KORUYUP KOLLAYANLARIN KABUSU HALİNE DÖNÜŞECEK. İŞTE O GÜN TERÖR ÖRGÜTLERİYLE DANS ETMEYİ SİYASET SANANLAR BİN PİŞMAN OLACAKLAR AMA İŞ İŞTEN DE GEÇMİŞ OLACAK."

Erdoğan'ın hedefinde muhalefet de vardı; ekonomik veriler üzerinden yapılan eleştirilere yanıt verdi.

ERDOĞAN: "AK PARTİ DÖNEMİNDE ENFLASYON ZİRVE YAPTI DİYOR VE BU ADAM MALİYECİ. BUNLARIN MALİYECİLERİ BİR TUHAF. 14 YILLIK ORTALAMA 70,3. 16 YILLIK İKTİDARIMIZDA ORTALAMA 9,5 YAHU 70 NERE 9,5 NERE AMA ALIŞMIŞLAR. CARİ İŞLEMLER AÇIĞI, SON 20 AYIN EN DÜŞÜK SEVİYESİNE GERİLEDİ. BU BİR MÜJDEDİR. BİZ ÜLKEMİZİ VE MİLLETİMİZİ BİR ÜST LİGE ÇIKARMAKTA KARARLIYIZ. İNGİLİZLERİN ÇOK ÖNEMLİ BİR KURULUŞU AÇIKLAMAYI YAPTI. '2030 YILINDA AMERİKA ÜÇÜNCÜ SIRAYA, TÜRKİYE İSE BEŞİNCİ SIRAYA YÜKSELECEK' DEDİ."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaklaşan yerel seçimler üzerinden de muhalefete yüklendi.

ERDOĞAN: "CHP HDP GİBİ NASİPSİZLER ÖNÜMÜZÜ KESMEK İÇİN İTTİFAK KURUYOLAR. BİR TARAFTA CUMHUR İTTİFAKI BULUNUYOR. DİĞER TARAFTA ZİLLET İTTİFAKI VAR SAYIN BAHÇELİ'NİN DEYİMİYLE, BENİM DEYİMİMLE İLLET İTTİFAKI VAR. 31 MART AKŞAMI DÜŞÜNMEDİĞİ BİR DERSİ VERECEĞİZ."

Daha sonra ilçe belediye başkan adaylarını tek tek tanıttı.

Erdoğan, programın sonunda Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tahir Büyükakın'ı sahneye davet etti.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz