CHP'den "Fikko" itirazı

CHP'den "Fikko" itirazı

Finansal İstikrar ve Kalkınma Komitesi ikinci kez toplandı ve bazı kararlar aldı. Anamuhalefet ise Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak başkanlığında toplanan komiteyle ilgili önemli bir ayrıntıya dikkati çekiyor. İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, komitenin henüz yasal olarak kurulmadığını, düzenlemenin Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşüldüğünü hatırlattı.


Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Finansal İstikrar ve Kalkınma Komitesi'ni topladı, ardından çalışmalar hakkında sosyal medyadan bilgi verdi...

Ancak komitenin toplanmasına anamuhalefetne itiraz geldi.

BEKAROĞLU - BERAT ALBAYRAK'IN YAPTIĞINA BAKAR MISINIZ? BÖYLE BİR KURUMUN KURULMASI İÇİN PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU GÖRÜŞÜYOR, O İSE DAHA KANUNLA KURULMAYAN BİR KOMİTENİN İKİNCİ TOPLANTISINI YAPMIŞ VE KARARLAR ALMIŞ.

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, Finansal İstikrar ve Kalkınma Komitesi'nin henüz kurulmadığına dikkati çekti; Bakan Albayrak'ı sert dille eleştirdi.

BEKAROĞLU - SAYIN ALBAYRAK'IN YAPTIĞI BU İŞ, TBMM'YE HAKARET FALAN DEĞİL, SALDIRIDIR. BU BİR DARBE GİRİŞİMİDİR. SEN KİMSİN TBMM'NİN DAHA ÇIKARMADIĞI, KURMADIĞI KURULUŞUN TOPLANTISINI YAPIYORSUN. NEREDEN ALIYORSUN BU YETKİYİ.
BU BAKAN, MEŞRU DEĞİLDİR. BUNA BUNU YAPTIRAN SEÇİLMİŞ HER KİMSE, BİZİM NAZARIMIZDA MEŞRU DEĞİLDİR.

Bekaroğlu, Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşülen teklifte, Finansal İstikrar ve Kalkınma Komitesi
kurulmasına ilişkin maddenin problemli olduğunu da vurguladı; Cumhurbaşkanına, "finansal olağanüstü hal yetkisi" verileceğini dile getirdi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz