CHP'den emekli maaşlarının artırılması talebi

CHP'den emekli maaşlarının artırılması talebi

Cumhuriyet Halk Partisi, emekli maaşlarını bir kez daha Meclis gündemine taşıdı... Ekonomik krizin bedelini emeklilerin ödediğine dikkati çeken İstanbul Milletvekili Özgür Karabat, en düşük emekli aylığının asgari ücretle eşitlenmesi gerektiğini söyledi.

ÖZGÜR KARABAT: "2019 BÜTÇESİNDE EMEKLİ, EMEKÇİ, HALK YOK, EMEKLİYE, EMEKÇİYE, EĞİTİME, SAĞLIĞA BÜTÇE AYRILMALI. EMEKLİ MAAŞLARI İNSANİ YAŞAM KOŞULLARINA GÖRE ARTIRILMALI, EMEKLİLERE MİLLİ GELİRDEN PAY VERİLMELİ VE İNTİBAK YASASI ÇIKARILMALI, SAĞLIKTA YAPILAN KESİNTİLER KALDIRILMALI."

Tüm Emekliler Sendikası'nın önlüğünü giydi, emeklilerin sorunlarını anlatmak için kameraların karşısına geçti...

CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat, ekonomik krizin bedelini emeklilerin ödediğini söyledi.

ÖZGÜR KARABAT: "KRİZ DERİNLEŞTİKÇE FATURAYI EN FAZLA EMEKLİLER ÖDÜYOR, ENFLASYONDAN, PAHALILIKTAN EN FAZLA EMEKLİLER ETKİLENİYOR. BU NEDENLE EMEKLİLERİN HAKLARININ DAHA FAZLA GÖZETİLMESİ GEREKİYOR."

Emeklilerin taleplerinin yer aldığı dövizleri de gösteren Karabat, maaşlarA dikkati çekti.

ÖZGÜR KARABAT: "1000 TL'NİN ALTINDA EMEKLİ MAAŞI ALANLAR VAR EMEKLİLER İNSANCA YAŞAMAK İSTİYOR. DİNLENMEK, TATİLE GİTMEK YERİNE İKİNCİ İŞTE ÇALIŞMAK ZORUNDA KALANLAR VAR. BUNUN ADI OLSA OLSA VEFASIZLIK OLUR. BU VEFASIZLIĞIN SON BULMASINI İSTİYORUZ. EMEKLİ AYLIĞI TABAN OLARAK ASGARİ ÜCRETLE EŞİTLENMELİ VE BUNA GÖRE ARTIŞLAR OLMALI..."

Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunları nedeniyle, emeklilerin hak kaybı yaşadığına dikkati çeken CHP'li Karabat, emeklilikte yaşa takılanlar sorununun çözülmesini istedi.

ÖZGÜR KARABAT: "EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLAR SORUNU KANGREN HALİNE GELDİ. TOPLUMDA BÜYÜK BİR TALEP DE VAR ADİL PAYLAŞIMDAN SÖZ EDİYORSAK BU SORUNUN ÇÖZÜLMESİ GEREKİYOR."

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz