İnsan kaçakçılarına operasyon

İnsan kaçakçılarına operasyon

İstanbul merkezli 5 ilde düzenlenen operasyonda, sahte pasaportlarla, aralarında terör örgütü üyelerinin de bulunduğu kaçakları, yurt dışına çıkaran bir şebeke çökertildi; 43 kişi gözaltına alındı.

İstanbul polisi, Türkiye'ye yasa dışı yollarla giren göçmenler ile terör örgütlerinin firari üyelerine sahte pasaport temin eden ve yurt dışına çıkaran bir şebekeye yönelik çalışma başlattı.

Bu kapsamda 5 ilde düzenlenen operasyon kapsamında gözaltına alınan 43 kişiden 26'sı tutuklandı.

Aramalarda sahte olduğu belirlenen çok sayıda ehliyet, nüfus cüzdanı, pasaport, farklı ülkelere ait mühür ve suçtan elde edildiği değerlendirilen yaklaşık 20 bin dolar ile 50 gram külçe altın ele geçirildi.

Ayrıca, şüphelilerden bazılarının cep telefonlarında sahteleri hazırlanmak üzere planlanmış İsrail Gizli Servisi, Milli İstihbarat Teşkilatı, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait kurumsal kimlik kartı taslakları bulundu.

Şebekeyle irtibatlı olarak yurt dışına kaçmaya hazırlandıkları belirlenen ve aralarında terör örgütü DHKP/C üyeliğinden firari durumda bulunan bir kişi ile çok sayıda kaçak göçmenin bulunduğu 87 kişi de yakalandı.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz