Galatasaray'dan kulüpler birliği açıklaması

Galatasaray'dan kulüpler birliği açıklaması

Kulüpler Birliği’nin, Galatasaray dışında 17 kulübün imzasıyla paylaştığı açıklamasının ardından sarı-kırmızılıların alacağı karar merak konusuydu. Sert tepki gösteren Galatasaray, açıklama geri çekilinceye kadar Kulüpler Birliği toplantılarına katılmayacağını duyurdu.


Kulüpler Birliği Vakfı, Galatasaray-Atiker Konyaspor karşılaşmasını yöneten Hüseyin Göçek ile VAR olarak görev yapan Halis Özkahya'ya ikinci değerlendirmeye kadar maç vermeme kararına sert tepki göstermişti.

17 kulübün imzasıyla yayınlanan bildiriden sonra Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner metin içeriğinin kendisine söylenenden farklı olduğunu dile getirmişti.

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu da bu bildirinin kendisine söylenenden farklı şekilde yayımlandığını açıklamıştı.

Galatasaray da bildirinin Türk futbol camiasını ayrıştırmaya, ötekileştirmeye ve bölmeye yönelik bir açıklama olduğunu dile getirdi. Sarı-kırmızılar, bildirinin geri çekilene kadar Kulüpler Birliği'nin toplantılara katılmayacağını açıkladı.

Galatasaray'dan yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:
"Kuruluşundan bu yana mensubu olduğumuz ve yönetim kurulunda da bulunduğumuz Kulüpler Birliği Vakfı’nın, yönetim kurulu kararı olmaksızın, 28 Kasım 2018 Çarşamba günü yapmış olduğu yazarı meçhul, her üyeye farklı aktarıldığı görülen açıklama, Türk futbol ailesini derinden sarsmıştır.
Bu, Türk futbol camiasını ayrıştırmaya, ötekileştirmeye ve bölmeye yönelik, haddini aşan bir açıklamadır. Bu aşamada, Galatasaray Spor Kulübü olarak, Kulüpler Birliği Vakfı’nın toplantılarına katılmayacağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz."

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz