CHP'li Yılmaz'ın Türkçe ezan söylemi

CHP'li Yılmaz'ın Türkçe ezan söylemi

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkçe ezan söylemi nedeniyle disipline sevk edilen Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz'ı istifaya çağırdı. Yılmaz'dan ise "istifa etmiyorum" yanıtı geldi... Grup Başkanvekili Engin Özkoç, "Öztürk Yılmaz'ın disiplin sürecinin sonunda partiden ihraç edilebileceğini" söyledi.

ÖZTÜRK YILMAZ :"İSTİFA ETMİYORUM "

Türkçe ezan söylemi sebebiyle disipline sevk edilen CHP Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, istifa etmeyeceğini söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na sert sözlerle yüklenen Yılmaz, genel başkanlık için hazırlık yaptığını ve önünün kesilmek istendiğini öne sürdü.

Hürriyet Gazetesi'ne açıklama yapan Kılıçdaroğlu ise Yılmaz'ı istifaya çağırdı.

"CHP'Lİ OLAN, PARTİNİN KARARLARINA VE POLİTİKALARINA UYMAK ZORUNDADIR. İSTEDİĞİM GİBİ HAREKET EDERİM DERSENİZ O ZAMAN PARTİDEN AYRILIRSINIZ. ARAPÇA EZAN-TÜRKÇE EZAN TARTIŞMASININ BIRAKILMASI LAZIM. DÜNYANIN HER YERİNDE DE EZAN ARAPÇA OKUNUR."

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç da yaptığı açıklamada; Öztürk Yılmaz'ın basın toplantısında Kılıçdaroğlu aleyhine yaptığı açıklamanın grup disiplin kurulu'nda değerlendirileceğini söyledi. Yılmaz'ın disiplin sürecin sonunda parti üyeliğinden çıkarılabileceğini belirtti.

Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya da açıklama yaptı.

"CUMHURİYET HALK PARTİSİNİ BU ALANLARDA TARTIŞTIRMAK İSTEYEN ZİHNİYETLER BİRİLERİNİ KULLANABİLİR BİRİLERİ BUNUN MAŞASI OLABİLİR
BU TEHLİKELİ DURUŞUN ARKASINDA KİMLER VARSA ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE AÇIĞA ÇIKACAKTIR. "

Yılmaz, katıldığı televizyon programında, ezanın Türkçe okutulması gerektiğini savunmuştu.

ÖZTÜRK YILMAZ: "BENİM DİLİM HER ŞEYDE OKUNSUN. EZAN TÜRKÇE OKUNSUN KARDEŞİM "

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz