Albayrak'a "yabancı başkent" yanıtı

Albayrak'a "yabancı başkent" yanıtı

Cumhuriyet Halk Partili Mehmet Bekaroğlu; Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın, "ekonomik saldırı yabancı bir başkentte planlandı" sözlerine bir iddia ile yanıt verdi. Bekaroğlu, "plan yabancı ülkede değil, Ankara'da yapıldı" ifadesini kullandı.


BEKAROĞLU - BU BİR ALGI OPERASYONUDUR. ABD TARAFINDAN TÜRKİYE'YE ÇEKİLMEDİ, SARAY TARAFINDAN MİLLETE ÇEKİLDİ...

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın, "ekonomik saldırı yabancı bir ülkenin başkentinde planlandı" sözlerine bir iddiayla karşılık verdi.

BEKAROĞLU - YABANCI BİR ULKENİN BAŞKENTİNDE DEĞİL. BEN ARAŞTIRDIM ANKARADA SARAYDA YAPILDIĞINI ÖĞRENDİK. BİR SENE İÇİNDE TÜRKİYE'NİN 246 MİLYAR DOLARA İHTİYACI VAR TURKİYENİN BU PARAYI BULMAK GİBİ BİR ŞANSI YOK KRİZİN GELECEĞİNİ BİLİYORLAR. VE SARAYDA BAŞKENTTE TOPLANDILAR VE MİLLETE BU OYUNU ÇEKTİLER. FETO OKULLARINDA ÖĞRENDİĞİ ALGI OPERASYONUNU KULLANDI.

Bekaroğlu, 2019 yılı bütçesiyle ilgili eleştirilerini de sıraladı...

BEKAROĞLU - YOKSULLUĞU KURUMSALLAŞTIRIP BUNUN ÜZERİNDEN SİYASET YAPIYORLAR ASLA VE ASLA YOKSULLUKLA MÜCADELE ETMİYORLAR. YOKSULLUK İÇİN AYRILAN BÜTÇE ARTIYOR AMA YOKSULLUK DA ARTIYOR. YOKSULLUKLA MÜCADELE ETMEYEN BİR BÜTÇE OLDUĞU AÇIKTIR.

Bütçeye yönelik bir eleştiri de CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener'den geldi.

ŞENER - YATIRIMLARIN AZALDIĞI, TEMSİL ÖDENEKLERİNİN ARTTIĞI, BÜTÇE AÇIĞININ ARTTIĞI BİR BÜTÇE KARŞIMIZA ÇIKMAKTADIR. BÜTÇE AÇIĞININ 2021'E KADAR SÜREKLİ ARTTIĞI GÖRÜLMEKTEDİR. BENZER BİR TABLOYU FAİZ GİDERLERİ AÇISINDAN DA GÖRMEKTEYİZ. BÜTÇE DOĞRUDAN DOĞRUYA FAİZ ÖDEME BÜTÇESİNE DÖNÜŞMÜŞTÜR.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz