ABD'de, ara seçimlerden sonra ilk icraat

ABD'de, ara seçimlerden sonra ilk icraat

Amerika Birleşik Devletleri, kritik seçimleri geride bıraktı... Ara seçimlerden zaferden çıktığını iddia eden Amerikan Başkanı Trump, ilk iş olarak Adalet Bakanı Jeff Sessions'u görevden aldı... Trump'ın, basın toplantısında CNN muhabirine yönelik sert tavrı ise tepki çekti..

Amerika Birleşik Devletleri'ndeki ara seçimlerin ardından Başkan Donald Trump, Adalet Bakanı Jeff Sessions'tan istifa etmesini istedi...

Sessions da, istifa mektubunu, Beyaz Saray Özel Kalem Müdürü John Kelly'ye ulaştırdı.

Trump'ın uzun zamandır Sessions'ı kamuoyu önünde eleştirmesi, Adalet Bakanı'nı görevden alabileceğinin işareti olarak görülüyordu.

Trump, en son olarak Sessions hakkında sert bir çıkışı yaparak, "Benim bir adalet bakanım yok" ifadesini kullanmıştı.

Bir basın toplantısı da düzenleyen Donald Trump, seçim sonuçlarını değerlendirdi..

Trump, hakkında sürekli olumsuz ve yalan haberler yaptığını savunduğu CNN muhabirinin göçmenlerle ilgili bir sorusuna sinirlendi..

Muhabirin bir başka soru sormak istemesi üzerine kürsüden uzaklaşan Trump, gazetecinin mikrofonu bırakmasının ardından geri döndü.

Trump, CNN muhabirine, ''Sen berbat bir insansın CNN için çalışmamalısın'' diyerek çıkıştı.

CNN muhabiri Acosta, daha sonra Twitter hesabından açıklama yaparak, Beyaz Saray'a alınmadığını duyurdu. Acosta, "Az önce Beyaz Saray'a girişime izin verilmedi. Gizli Servis, saat 20.00'de gerçekleşen televizyon programım için Beyaz Saray'a giremeyeceğim konusunda beni bilgilendirdi" mesajını paylaştı.

Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders ise CNN muhabiri hakkında alınan karara ilişkin açıklama yaptı.

Sanders, Acosta'nın, Trump'la yaşadığı gerginlik sırasında kendisinden mikrofonu almaya çalışan Beyaz Saray çalışanına dokunduğunu belirtti... "Başkan Trump kendisine yöneltilen sert soruları memnuniyetle karşılar fakat biz sadece işini yapmaya çalışan ve Beyaz Saray'da staj yapan genç bir kadına dokunulmasına müsaade etmeyiz" ifadelerini kullandı.

Bu arada, Trump seçim sonuçlarını da değerlendirdi.

Yüzde 93'e yakın destek oranlarının olduğunu hatırlatan Trump, "Demokratlardan en az 10 oya ihtiyacımız var. Alamazsak önergelerimiz geçmeyecek. Ben yeni fikirlere açığım" dedi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz