Şarkıcı Sıla'ya şiddet

Şarkıcı Sıla'ya şiddet

Şarkıcı Sıla Gençoğlu'nun, oyuncu Ahmet Kural'dan şiddet gördüğü gerekçesiyle şikayetçi olmasının ardından adli soruşturma başlatıldı... Sıla'ya sosyal medyadan gelen destek mesajları, kadına yönelik şiddetle mücadelenin önemini bir kez daha gündeme taşıdı. Zira, sadece İstanbul Barosu'na, bu yılın 10 ayında; 2 BİN 185 kadın, şiddet mağduru olarak başvuruda bulundu.

Şarkıcı Sıla'nın, oyuncu Ahmet Kural'dan fiziksel ve psikolojik şiddet gördüğü gerekçesi ile şikayetçi olmasının ardından soruşturma savcı harekete geçti ve Kural'ı ifadeye çağırdı. Sıla'nın tanıklarını dinledi. Tanıkların telefon mesajları da dosyaya girdi.

Önce şiddet iddialarını reddeden kural, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ise "Başta Sıla olmak üzere tüm kadınlardan özür diliyorum" ifadesini kullandı.

Soruşturma sürerken, Sıla'ya sosyal medyadan destek mesajları yağıyor. Ancak Sıla, tek değil... Sadece İstanbul Barosu Adli Yardım Bürosu'na 2018 yılının 10 ayında 2 bin 185 kadın şiddet gördüğü için yardım başvurusunda bulundu. Buna şiddete karşı barodan yardım talep etmeyenler de eklenince sayı katlanarak artıyor.

" SILA TEK DEĞİL, BİNLERCE KADIN MAĞDUR VAR. BİZE GELEN BAŞVURULARIN BÜYÜK BÖLÜMÜNÜN NEDENİ ŞİDDET"

Peki, şiddet gören kadın hakkını aramak için nasıl bir yol izleyecek?

"ŞİDDET GÖREN KADIN İÇİN ELİMİZDE ÖNEMLİ BİR KAZANIM VAR. BU YASA GEREĞİ EVLİ OLSUN OLMASIN HERKES HER YERE BAŞVURABİLİR. SAVCILIK KAYMAKAMLIK,POLİS, BAROLAR VE ÜCRETSİZ AVUKAT TAYİN EDİLİYOR"

Şikayet sonucu, şiddet gören kadın koruma altına alınıyor.

"SAVCILIKTA DELİL ARANMADAN BEYAN ÜZERİNE ÖNLEYİCİ VE KORUMA TEDBİRİ ALINIYOR. ŞİDDET UYGULAYAN UYMAZSA TEDBİR ALINIYOR"

İstanbul Barosu Adli Yardım Bürosu Sorumlusu Aylin Moralıoğlu, "şiddete karşı susmayın" çağrısı yapıyor.

"CESARET SİZDEN DESTEK BİZDEN HER KADINA DESTEK OLMAYA HAZIRIZ YETER Kİ SUSMASINLAR. SUSUNCA DEVAMI GELİR"

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz