CHP'li Özel'den Erdoğan'ın açıklamalarına yanıt

CHP'li Özel'den Erdoğan'ın açıklamalarına yanıt

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Özgür Özel, partilerinin İş Bankası'ndaki hisseleriyle ilgili atılacak bir adımın yargıdan döneceğini ifade etti. Özel, Atatürk'ün vasiyetini ve Anayasa Mahkemesi'nin geçmişte aldığı kararı hatırlattı.

"BUNA TENEZZÜL EDERLERSE BİLDİKLERİ VE AKILLARINA GELMEDİK BÜTÜN YÖNTEMLERLE İTİRAZ EDERİZ, DİRENİRİZ, ŞAŞIRTIRIZ, PİŞMAN EDERİZ "

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, CHP'nin İş Bankası hisselerinin Hazine´ye devri için MHP'nin desteğiyle düzenleme yapılabileceği açıklamasına anamuhalefet partisinden tepki geldi.

"BUNA TENEZZÜL ETSİNLER BAKALIM DİYOR Kİ MHP İLE BİRLİKTE BİR DÜZENLEME. ÖZEL HUKUKTUR VASİYET. BİR KEZ DAHA ANLATALIM ÖĞRETELİM ÖZEL HUKUKU GENEL HUKUK KURALLARI AŞAMAZ VASİYET ETTİĞİNDE SEN VASİYETE KARŞI BİR KANUN ÇIKARAMAZSIN. "

Özel, 12 Eylül darbesinden sonra CHP'nin İş Bankası'ndaki hisselerinin Hazine'ye devredildiğini ancak düzenlemenin Anayasa Mahkemesi'nden döndüğünü hatırlattı.

"BUNU YAPABİLİR Bİ BİR TENEZZÜL MESELESİDİR. BUNA EN SON KENAN EVREN TENEZZÜL ETMİŞTİR ÇOK GÜVENDİĞİ YARGI BİR SÜRE SONRA KENDİSİNİN BU KARARININ KARŞISINDA CUMHURİYET HALK PARTİSİNİ VE ATATÜRK'ÜN VASİYETİNİ HAKLI GÖRMÜŞ CHP'Yİ HAKLI GÖRMÜŞ ATATÜRK'ÜN VASİYETİNİ KORUMUŞTUR. "

Cumhurbaşkanlığı Politika Kurulları'na yapılan atamalar da Özgür Özel'in gündemindeydi.

"DOKUZ TANE KURULDA 76 KİŞİ SAYIN CUMHURBAŞKANINA AKIL VERECEK NASIL POLİTİKA YAPALIM DİYE BUNLARIN HER BİRİSİNE 11 BİN LİRA MAAŞ VERECEK. NEREDE NE MAAŞ ALIYORSA O AYRI BU İLAVE. "

"EĞER BUNLAR ÇOK VATANSEVERLERSE ÇOK ÜLKELERİNİ SEVİYORLARSA BU İSİMLERDEN HANGİSİ ALDIĞI MAAŞLA GEÇİNEMİYORSA GELSİN BİZ VERECEĞİZ ONLARIN MAAŞLARINI BU İSİMLER PARA ALMADAN YAPSINLAR BU DANIŞMANLIĞI DA GÖRELİM. "

Ekonomiyle ilgili de eleştiriler getiren Özel, enflasyon rakamlarının gerçeği yansıtmadığını savundu.

"BUGÜN ENFLASYONU DÜŞÜK HESAPLAMAK DEMEK VATANDAŞIN HAK ETTİĞİ ZAMMI CEBİNDEN ALIP ÇEKMEK DEMEK."

Bu arada Cumhuriyet Halk Partisi Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, konkordato ilan eden şirketlerde, işçi alacaklarının banka alacaklarından önce ödenmesi için kanun teklifi verdi.

"REHİNLİ ALACAKLAR ÇOĞUNLUĞU BANKALARIN OLAN, ÖNE GEÇTİĞİ İÇİN İŞÇİLER SORUN YAŞIYOR. BUNUN İÇİN BİR KANUN TEKLİFİ HAZIRLADIM "

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz