Uzman çavuşların talepleri

Uzman çavuşların talepleri

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, uzman çavuşların kadroya alınması için Meclis'e kanun teklifi sundu. Yönter ayrıca Uzman çavuş ve jandarmalara 3600 ek gösterge verilmesi ve orduevi kapılarının kendilerine açılması gerektiğini söyledi.

"KAN VERİYORLAR, CAN VERİYORLAR BİZ ONLARA KADRO VEREMİYORUZ "

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, uzman çavuş ve jandarmaların taleplerini bir kez daha gündeme getirdi.

"UZMAN ÇAVUŞLARIMIZIN KADRO SORUNU VAR VATAN SAVUNMASININ SÖZLEŞMESİ OLMAZ DİYORUZ ŞEHADETİN KADROLU ONLAR NEFERLERİ"

Terörle mücadelede çok sayıda uzman çavuşun şehit düştüğünü belirten Yönter, hükümete çağrı yaptı.

29 yaşında SAMSUNLU NİŞANLI HENÜZ EVLENMEMİŞ CENNETİN KADROLU YİĞİDİ OLDU. VERELİM BU KADROYU HALEN NİYE AYAK SÜRÜYORUZ.

Meclis'e kanun teklifi veren Yönter, kadronun bütçeye ek yük getirmeyeceğini açıkladı.

"BÜTÇEYE BİR LİRA İLAVE YÜK GELMEYECEK BU BAHANE OLAMAZ GÖSTERİLİRSE DE BİZİM İÇİN ANLAMI OLMAZ."

"BU İŞİN İKTİDARI MUHALEFETİ YOK. BU KANUNU TAM BİN İTTİFAKLA ÇIKARMAMIZ LAZIM. "

Yönter ayrıca Uzman çavuş ve jandarmalara 3600 ek gösterge verilmesi ve orduevi kapılarının kendilerine açılması gerektiğini söyledi.

"ELBABA AFRİNE CENNETE GİRİYOR AMA ORDUEVİNE GİREMİYORLAR"

Diğer Haberler
(1) Yorum Yapılmış

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Kanal B veya kanalb.com.tr sorumlu değildir.

  1. Avatar
     Hikmet Yiğit  01:36

    6000 sayılı kanun ve 45 yaş Sebebiyle Uzman erbaş'tan sivil memurluğa zorlanan emekliler.

    Bizler,1992_93_94 yıllarında,3269 sayılı kanunla TSK'de uzman erbaş olarak göreve başladık.uzman erbaş görev yaşı 45 ti.45 yaşına geldiğimizde,TSK'den ilişiğimiz kesildi ve emekli olamadan evlerimize döndük. 2010 yılında,o zaman ki başbakanımız, şimdiki Cumhurbaşkanımız,SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN 6000 sayılı kanunla bizim emeklilik günümüzü doldurmamız için MSB bünyesinde,çalışıp emekli olma imkanı verdi.SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZA BURADAN TEŞEKKÜR EDİYORUZ. MSB.da Sivil memur görev yerlerimizin belli olması için kuralar çekilirken orada konuşma yapan tuğ general komutanımız. "SİZ ASKERSİNİZ.UZMAN ERBAŞ'TAN EMEKLİ OLACAKSINIZ.BİR KAYBINIZ OLMAYACAK"Dedi. Bizler,1 ay, 2ay, 1 yıl gibi sürelerle sivil memurluk yaptırlarak,Sivil memur emeklisi edildik. ASKERLİK'TE GEÇEN SÜRELERİMİZ YOK SAYILDI. Sivil memur istek, memur çalışma yaşı 65. Neden 65 yaşına kadar çalıştırılmadık.uzman erbaş görev yaşı 52 oldu. Bizler bundan da yararlandırılmadık. Yani çıkan bütün kanunlardan YARARLANDIRILMADIK. Bize AYRIM ve HAKSIZLIK yapıldı. Bizim madalyamız şilt plaket takdir taşıdığımız silah şerefimiz itibarımız uzman erbaş Kimliği, ASKER KİMLİĞİ OLMADAN NEYE YARAR. BİZLER ASKERİZ. SİVİL MEMUR EMEKLİLİĞİNİ KABULLENEMİYORUZ. 20 YILDAN FAZLA HİZMET VERDİĞİMİZ,BU VATAN İÇİN CANLARIMIZI ORTAYA KOYDUĞUMUZ KUCAĞIMIZDA ARKADAŞLARIMIZI ŞEHİT VERDİĞİMİZ YILLARCA CEBİMİZDE TAŞIDIĞIMIZ UZMAN ERBAŞ KİMLİĞİMİZİN İADESİNİ İSTİYORUZ. SAYGILAR SUNUYORUM.

Yorum Yaz