Marinova’nın katil zanlısı Almanya’da yakalandı

Marinova’nın katil zanlısı Almanya’da yakalandı

Yolsuzlukları araştıran Bulgar kadın gazeteci Viktoriya Marinova cinayetiyle ilgili önemli bir gelişme yaşandı... Marinova’nın katil zanlısının Almanya’da yakalanıp gözaltına alındığı bildirildi. Zanlının 21 yaşındaki eski boksör Severin Krasimirov olduğu açıklandı.


Bulgaristan’ın Rusçuk kentinde, 6 Ekim’de öldürülen 30 yaşındaki gazeteci Viktoriya Marinova’nın katil zanlısının Almanya’da yakalanıp gözaltına alındığı bildirildi.

Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov, İçişleri Bakanı Mladen Marinov ve Cumhuriyet Başsavcısı düzenledikleri ortak basın toplantısında, zanlının 21 yaşındaki Severin Krasimirov olduğunu açıkladı.

Başsavcı, ilk belirlemelerin saldırının “anlık bir olay” olduğunu gösterdiğini belirtti.

Gazeteci Marinova'nın, Tuna nehri kenarında yaptığı rutin koşu sırasında saldırıya uğradığı, saldırgan Krasimirov’un eski boksör olduğu ve olaydan önce çok miktarda alkol aldığının belirlendiği kaydedildi.

Marinova’ya tecavüz eden ve yumruklayarak öldüren saldırganın suçlu bulunması durumunda 20 yıla kadar veya ömür boyu hapis cezası alabileceği belirtildi..

Almanya’da mahkemede ifadesi alınacak Krasimirov’un Bulgaristan’a iadesi ve yargılanması için gerekli prosedürlerin sürdürüldüğü de duyuruldu.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz