Erdoğan uçakta soruları yanıtladı

Erdoğan uçakta soruları yanıtladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Macaristan ziyareti dönüşü, uçakta kendisine eşlik eden gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kaybolan Suudi Gazeteci Cemal Kaşıkçı olayına ilişkin yaptığı değerlendirmede, olayın tüm boyutlarıyla araştırıldığını belirterek, "böyle bir olaya sessiz kalmamız mümkün değil" dedi.

Erdoğan, CHP'nin "Suudi diplomatları sınırdışı edin" çağrısına yanıtı ise sert oldu. "Bunlar bakar kör, diplomasiden de anlamıyorlar. Netice itibarıyla İstanbul’daki olay, tüm boyutlarıyla soruşturuluyor. Devletimizin ilgili birimleri, birbiriyle istişare halinde, yapılması gereken her şeyi yapacaktır." dedi.

CHP'nin İş Bankası'ndaki hisselerine de değinen Cumhurbaşkanı, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vasiyeti neyse bu vasiyetin Hazine’ye devrini gerçekleştirelim. Çünkü bu şahıslara ait bir hak değildir. CHP’nin hakkı hiç değildir. MHP’li arkadaşlarla birlikte yapılacak bir yasal düzenlemeyle bu iş yoluna koyulabilir" ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz günlerde gösterdiği İsmet İnönü fotoğrafıyla anamuhalefetin tepkisiyle karşılaşan Erdoğan, "Tek bayrak değil de çift bayraklıymış. Ben tek bayrak demedim" dedi.

Menbiç meselesinde gecikme olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Dışişleri Bakanı Pompeo ve Savunma Bakanı Mattis'in de somut adımlar atacaklarını söylediğini vurguladı.

Ev hapsindeki ABD'li Rahip Brunson hakkında da konuşn Erdoğan, "Ben, demokratik bir Cumhuriyet, hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanıyım. Dolayısıyla yargı ne karar verirse, o karara uymak zorundayım. O işin muhatabı olanlar da yargı kararına uymak zorundadırlar" dedi..

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz