Kocaeli'nde geri dönüşüm deposu yandı

Kocaeli'nde geri dönüşüm deposu yandı

Kocaeli'de Geri dönüşüm deposu alev alev yandı... Deponun yanındaki otoparka sıçrayan yangında büyük çapta maddi hasar meydana geldi... Bolu'da ise su dolum fabrikası alevlere teslim oldu.

Kocaeli'de bir geri dönüşüm deposunda çıkan yangın, yandaki otoparka sıçradı. Depodaki malzemeler ve otoparktaki 3 araç yandı.

İzmit Sanayi Mahallesi Gökmavi Sokak'ta meydana gelen yangın, kısa sürede büyüyerek tüm depoyu sardı. Olay yerine kısa sürede gelen itfaiye ekipleri yangına müdahale ederek kontrol altına aldı.

Yangında geri dönüşüm deposundaki malzemeler tamamen yandı. Otoparkın içerisinde bulunan 3 aracın da yandığı öğrenildi. İtfaiye ekipleri yangının başlangıç sebebini bulmak için çalışma başlatırken, görgü tanıkları depo içerisinde bulunan dilek fenerlerinin yangına sebep olduğunu iddia etti.

Abant Tabiat Parkı sahasındaki su dolum tesisinde henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. fabrikanın su damacanaları bulunan deposu ile paket ve ambalaj malzemelerinin yer aldığı ardiyesi yanarken İtfaiye ekipleri alevleri kontrol altına almak ve yangının ormana sıçramaması için yoğun çaba gösterdi.

tabiat parkına yaklaşık 8 kilometre uzaklıkta bulunan fabrikanın ormanlık alan içinde bulunması nedeniyle olay yerine çok sayıda İtfaiye, orman bölge müdürlüğüne bağlı arazözler, 112 Acil, UMKE, AFAD ve jandarma ekipleri sevk edildi. Yangının büyük olması ve etkili olduğu alanda plastik malzemelerin bulunması nedeniyle ekipler alevlere köpük ve kimyasal söndürücülerle müdahale etti.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz