MHP'nin doktor vekilleri yasal düzenleme çağrısı yaptı

MHP'nin doktor vekilleri yasal düzenleme çağrısı yaptı

Sağlık çalışanlarına yönelik son dönemde artan şiddet olayları Meclis gündemine taşındı. Milliyetçi Hareket Partisi'nin Meclis Başkanlığı'na sunduğu teklifte, şiddet uygulayanlara verilen cezaların artırılması istendi.

ALİ MUHİTTİN TAŞDOĞAN: "ACİL SERVİSLER BAŞTA OLMAK ÜZERE ŞİDDETİN KOL GEZDİĞİ TERÖRE VARAN ŞİDDET ORTAMINA DÖNÜŞMÜŞ DURUMDADIR. "

Milliyetçi Hareket Partisi'nin doktor milletvekilleri Hayati Arkaz, Sefer Aycan ve Ali Muhittin Taydoğan, sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin önüne geçilmesi için yasal düzenleme çağrısı yaptı.

SEFER AYCAN: "SAĞLIKTA ŞİDDETİN ENGELLENMESİ İÇİN BİR KANUN TEKLİFİ VERDİK. "

Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan'ın imzasıyla verilen kanun teklifinde sağlık çalışanlarına şiddet uygulayanlara verilen cezaların artırılması istendi.

"CEZALAR CAYDIRICI DEĞİL. ŞİDDET UYGULAYANLAR YARGILANMAMAKTA YADA TUTUKSUZ YARGILANMAKTA
TÜRK CEZA KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK YAPILARAK YARGIÇLARA KARŞI İŞLENEM SUÇLARLA EŞİT DURUMA GETİREREK 2 YILDAN 4 YILA KADAR HAPİS CEZASI ÖNGÖRÜYORUZ.
KAMU HİZMETİNİ ENGELLEMİŞSE CEZANIN YÜZDE 50 ARTIRILMASINI ÖNGÖRÜYORUZ. "

Hayati Arkaz, konunun takipçisi olacaklarını söyledi.

"SON YILLARDA 7 BİN SALDIRI OLAYI VAR BUNUN 3 BİN 500Ü FİİLİ SALDIRI VE DAHA ÇOK DOKTORLARADIR. SİSTEMDEKİ YANLIŞLIKLARIN VE YASALARDAKİ AKSAKLIKLARIN DÜZELTİLMESİ İÇİN ATILACAK HER TÜRLÜ ADIMIN DESTEKÇİSİYİZ. BU VAKALAR TAMAMEN SON BULANA KADAR BU İŞİN PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIZ. "

Ali Muhittin Taydoğan, diğer parti gruplarına çağrı yaptı.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz