Kadın Milli Futbol Takımımız elit tur'a yükseldi

Kadın Milli Futbol Takımımız elit tur'a yükseldi

19 Yaş Altı Kadın Milli Futbol Takımımız , Avrupa Şampiyonası eleme turunda İsviçre ile karşılaştı. Milli takım maçı 5-0 kaybetmesine rağmen grubunda ikinci olarak Elit Tur'a yükseldi


19 yaş altı Kadın Milli Takım, Manavgat ilçesinde Arslan Zeki Demirci Spor Tesisleri'nde gruptaki son maçında, İsviçre ile karşılaştı.

Belçika Futbol Federasyonundan Lois Otte'nin yönettiği karşılaşmada İsviçre, 15. dakikada Tyre Buser, 17, 64 ve 82. dakikalarda Svenja Fölmli ve 84. dakikada Seraina Piubel'in attığı gollerle maçtan 5-0 galip ayrıldı.

Gruptaki ilk maçında Azerbaycan'ı 2-0, ikinci maçında Kıbrıs Rum Kesimi'ni 3-1 mağlup eden milliler, 6 puanla grup ikincisi olarak Elit Tur'a yükseldi. İsviçre ise 9 puanla grubu lider tamamlayarak Elit Tur'a yükselen diğer takım oldu.

Gruptaki diğer maçta ise Azerbaycan, Kıbrıs Rum Kesimi'ni 2-1 mağlup etti. Azerbaycan 3 puanla grubu 3. sırada tamamlarken, sıfır puanı bulunan Kıbrıs Rum Kesimi, grubu son sırada tamamladı.

Toplam 48 takımın, 4'erli 12 gruba ayrıldığı eleme turunda, gruplarını ilk iki sırada bitiren ekipler ile en iyi 2 grup üçüncüsü Elit Tur'a yükseliyor.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz