7 kulüp profesyonel futbol disiplin kuruluna sevk edildi

7 kulüp profesyonel futbol disiplin kuruluna sevk edildi

Spor Toto Süper Lig'deki 7 kulüp Profesyonel Futbol Disiplin Kuruluna sevk edildi. Kayserispor-Çaykur Rizespor maçında kırmızı kart gören iki futbolcu da disipline yollandı


Türkiye Futbol Federasyonu Hukuk Müşavirliği, Spor Toto Süper Lig'den 7 kulübü Profesyonel Futbol Disiplin Kuruluna sevk etti.

Yapılan açıklamada, Fenerbahçe, Kayserispor, Çaykur Rizespor'un çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle PFDK'ye gönderildiği bildirildi.

Beşiktaş'ın kötü tezahürat ile 6 futbolcusunun sarı, 1 futbolcusunun kırmızı kart görmesi sonucunda takım halinde sportmenliğe aykırı hareketi ile disipline sevk edildi

Trabzonspor'u merdivenlerin boş bırakılmaması gerekçesiyle disipline veren hukuk müşavirliğinin Bursaspor'u ise kötü tezahürat ile saha olayları gerekçeleriyle PFDK'ye sevk ettiği aktarıldı.

Atiker Konyaspor'un sevk gerekçesinde de çirkin ve kötü tezahürat, saha olayları ile 6 futbolcusunun sarı kart görmesi nedeniyle takım halinde sportmenliğe aykırı hareketin yer aldığı vurgulandı.

TFF Hukuk Müşavirliği, Süper Lig'de Kayserispor-Çaykur Rizespor maçında kırmızı kart gören iki futbolcuyu da PFDK'ye sevk etti.

Kayserispor'dan Rajko Rotman ile Çaykur Rizespor'dan Brain Samudio'yu kural dışı hareketleri nedeniyle disipline yollandı

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz