54.üncü Cumhurbaşkanlığı TürkiyeBisiklet Turu

54.üncü Cumhurbaşkanlığı TürkiyeBisiklet Turu

54.üncü Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turunun 150 kilometrelik Konya etabı tamamlandı. Yarışı birinci bitiren isim Maximiliano Ariel oldu


DÜN başlayan 54'üncü Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turunun 150 kilometrelik Konya-Konya etabına 20 ülkeden 138 bisikletçi katıldı.

Yarış sonunda 3 saat 29 dakika 14 saniye derecesi ile Quıck Step takımından Arjantinli Richeze Maximilian Ariel birinci olurken, İrlandalı sporcu Sam Bennett ikinci, Lüksemburglu bisikletçisi Jean-Pierre Drucker ise üçüncü oldu.

2008 yılında katıldığı Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nda iki etap birinciliği eden Richeze, yaptığı açıklamada, Öncelikle takım arkadaşımız Gavirianın geçirmiş olduğu kazadan sonra takım olarak üzüntülü olduğumuzu belirtmek isterim. Benim durumuma gelince, finişe kadar çok iyi çalıştık. Finişe metreler kala arkadaşımdan geçiş yardımı aldım. Rahat bir birincilik aldığımı söyleyebilirim. Bundan sonraki etaplarda Turkuaz mayoyu kaybetmemek için çalışacağım? dedi.

Konya-Konya etabının finiş sonrası düzenlenen ödül töreninde dereceye giren sporculara ve mayo sahiplerine ödülleri verildi.

Etap birincisi Richeze'ye ödülünü Konya Valisi Yakup Canbolat taktim etti.

İkinci Sam Bennett'ee ödülünü Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Üçüncü Drucker Jean Piere'e ödülünü Gençlik Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan verdi.

Konya etabında genel klasman lideri olan Maximiliano Richeze, bu derecesiyle turun 2nci etabı olan Alanya-Antalya yarışında Turkuaz mayoyu giyme hakkı da elde etmiş oldu.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz