TÜİK eylül reel getiri oranını açıkladı

TÜİK eylül reel getiri oranını açıkladı

Türkiye İstatistik Kurumu reel getiri oranlarını açıkladı... Buna göre, Eylül'de en fazla reel getiri, Avro'dan sağlandı. Devlet iç borçlanma senetleri ise yüzde 15.97 ile en çok kaybettiren yatırım aracı oldu.

Türkiye İstatistik Kurumu, finansal yatırım araçlarının eylül ayına ilişkin reel getiri oranlarını açıkladı.

Tüketici Fiyat Endeksi ile indirgendiğinde, eylül'de en fazla reel getiri, avro'dan sağlandı. Avro, Üretici Fiyat Endeksi ile indirgendiğinde ise yatırımcısına yüzde 0,6 kaybettirdi.

ÜFE ile indirgendiğinde yatırım araçlarından külçe altın yüzde 1.50, dolar yüzde 1.63, Borsa İstanbul 100 endeksi yüzde 7.76, devlet iç borçlanma senetleri yüzde 8.02 ve mevduat faizi yüzde 8.42 oranında kayba yol açtı.

TÜFE ile indirgendiğinde ise külçe altın yüzde 2.75, dolar yüzde 2.61 oranında yatırımcısına kazandırırken, Borsa İstanbul 100 endeksi yüzde 3.78, devlet iç borçlanma senetleri yüzde 4.05 ve mevduat faizi yüzde 4.48 oranında yatırımcısına kaybettirdi.

Finansal yatırım araçları yıllık olarak değerlendirildiğinde dolar, ÜFE'ye göre yüzde 24.85; TÜFE'ye göre yüzde 46.54 ile yatırımcısına en fazla getiri sağlayan araç oldu.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz