Gözler; Brunson davası ile enflasyonla mücadele programında

Gözler; Brunson davası ile enflasyonla mücadele programında

Piyasalar, haftanın ilk işlem gününe dalgalı seyirle başladı... Dolar, 6 Lira 10 Kuruşun üzerinde; Avro da 7 Lira seviyesinde hareket etti. Borsa'da ise bir miktar yükselme oldu. Piyasalar, enflasyonla mücadele programı ve Amerikalı rahip Brunson davasından gelecek haberlere odaklandı.

Piyasalar haftanın ilk işlem gününe dalgalı bir seyirle başladı.

DOLAR:6,14

Geçtiğimiz haftayı yükselişle kapatan Dolar, yeni haftada 6 Lira 10 Kuruşun üzerinde işlem gördü.

"DOLARDA 6,25 YUKARI YÖNLÜ OLARAK KRİTİK EŞİK. BU AŞILIRSA 6,40'A DOĞRU YÜKSELİŞ OLABİLİR. DİĞER KRİTİK EŞİK 6 LİRA. BUNUN ALTINA İNERSEK 5,90 SEVİYESİNE İNİŞ OLURSA KALICI OLUR. "

EURO:7,05

Avro'da 7 Lira seviyesinde hareket etti.

" EURO İÇİN KRİTİK EŞİK 6,90 SEVİYESİ AŞAĞI YÖNLÜ DİRENÇ SEVİYESİ. 6,90 KURUŞ KIRILIRSA 6,70 TEST EDİLİR. YUKARI OLARAK 7,20 AŞILIRSA 7,40'A GİDER."

GRAM ALTIN: 234 LİRA

Gram Altın ise 230 liranın üzerinde alıcı buldu.

"ŞUAN DÖVİZ VE ALTININ ONS FİYATI GRAM ALTINI ETKİLİYOR."

BIST:95 BİN 454

Borsa İstanbul'da ise bir miktar yükseliş oldu.

"BORSADA 100BİN BANDINI KIRMIŞTIK AMA ENFLASYONUN YÜKSEK GELMESİNİN ARDINDAN KAR SATIŞLARI DA GÖRÜLDÜ. NEGATİF HAVA DA ALGILANDI. DİRENÇ NOKTASI VAR 94 BİN BANDI BU KIRILIRSA 90 BİNE ÇEKİLME OLABİLİR AMA 97 BİNE ÇIKARSAK YENİDEN 100 BİNİ GÖREBİLİRİZ."

Piyasaların gözü; Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın açıklayacağı enflasyonla mücadele programı ve 12 Ekim'de görülecek ABD'li Rahip Brunson davasında.

"DÖVİZ PİYASALARINDA HABERLERE ODAKLANMIŞ DURUMDAYIZ. ENFLASYONLA MÜCADELE PROGRAMINDAN GELECEK DATALAR ÖNEMLİ. ABD'Lİ RAHİP BRUNSON DAVASI ÖNEMLİ. HABER ODAKLI GİDİYORUZ.PİYASLARIN BEKLENTİLERİ KARŞILANIRSA DOLAR VE EURO'DA AŞAĞI YÖNLÜ HAREKETLER GÖREBİLİRİZ.YATIRIMCILAR TL'YE DÖNMEK İÇİN HABERLERİ BEKLİYOR"

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz