Erdoğan: "buradan çıktı' diyerek kendinizi kurtaramazsınız"

Erdoğan: "buradan çıktı' diyerek kendinizi kurtaramazsınız"

Kayıp gazeteci konusu, Macaristan'da resmi temaslarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a da soruldu... "Bu olayı kendi haline bırakamayız. İspat etmesi gereken Suudi tarafıdır" diyen Erdoğan; Başkonsolosluk yetkililerine de "Çıktıysa, bunu görüntüler ile ispat etmek zorundasınız" diye seslendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Macaristan Başbakanı Orban ile kameraların karşısına geçti.

Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğunda kaybolan Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı soruldu Erdoğan'a... "Kendi haline bırakamayız" dedi. İspat etmesi için Başkonsolosluğu işaret etti...

"ÜLKEMİZDE S. ARABİSTAN BAŞKONSOL. CEREYAN ETMESİ ÇOK ÖNEMLİ. TC OLARAK, CB SIFATIYLA SÜRECİ TAKİP ETMEK SİYASİ VE İNSANİ GÖREVİMİZ.
İSPAT ETMENİZ LAZIM. DIŞARI ÇIKTIĞI ZAMAN NİŞANLISIYLA BUŞUŞARAK GİTMESİ GEREKEN YERE GİTMEZ Mİ ? ELDE HERHANGİ BİR BELGE BULGU YOK.
YAZILI VE GÖRSEL BASINDA ÇOK ÇOK FARKLI HABERLER ÇIKIYOR. BUNLAR BİZİ DÜŞÜNDÜREN HADİSELER. BAŞKONSOLOSLUK YETKİLİLERİ 'BURADAN ÇIKTI' DİYEREK KENDİLERİNİ KURTARAMAZ. ÇIKTIYSA, BUNU GÖRÜNTÜLERLE İSPAT ETMEK ZORUNDASINIZ. TÜRK MAKAMINA 'NEREDE' DİYE SORANLAR ÖNCE 'BU NASIL OLDU' DİYE SORMALI" GİRİŞ ÇIKIŞLAR DA İNCELENİYOR. "

Erdoğan'ın, AB üyelik sürecine ilişkin soruyu da yanıtladı.

"1963'TEN BU YANA OYALANAN BİR ÜLKE VAR. BU ZULÜM SADECE TÜRKİYE'YE YAPILDI. ALACAKSANIZ SİNYALİNİ VERİN, ALMAYACAKSANIZ DA BUNU DA SÖYLEYİN. SİZ YOLUNUZA BİZ YOLUMUZA DEVAM EDELİM. ŞU ANDA SABIR NOKTASINDAYIZ."

Cumhurbaşkanı, Türkiye'deki sığınmacıların durumuyla ilgili soruları da yanıtladı.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz