"Emeklilikte yaşa takılanlar" meclis gündeminde

"Emeklilikte yaşa takılanlar" meclis gündeminde

Cumhuriyet Halk Partisi "Emeklilikte yaşa takılanlar" için harekete geçti... Daha önce Meclis'e verilen kanun teklifinin görüşülmesi için Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu'nu toplantıya çağıran anamuhalefet, diğer parti gruplarından da destek bekliyor.

ÖZKAN YALIM: "CHP, HDP, MHP, İYİ PARTİ -TOPLAM MİLLETVEKİLİ SAYIMIZ 306 BİLİYORSUNUZ- GELİN, HODRİ MEYDAN. AK PARTİ YANİ İKTİDAR PARTİSİ İSTER DESTEK VERSİN İSTER VERMESİN. SİZLER BİZE DESTEK VERİN GELİN, BİZ BU MAĞDURİYETİ GİDERELİM, EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLARI HEP BİRLİKTE EMEKLİ EDELİM."

Emeklilikte yaşa takılanlar... Yaklaşık 700 bin kişi...
Yıllardır sorunlarına çözüm bulanması için bekliyor...

Yeni yasama yılının başlamasıyla da ilk adım anamuhalefetten geldi.

Cumhuriyet Halk Partisi, "Emeklilikte yaşa takılanlar" için Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu'nu toplantıya çağırdı.

Komisyona yazılı başvuruda bulunan grup başkanvekilleri, daha önce verilen kanun tekliflerinin görüşülmesini ve çözüm üretilmesini istedi.

ÖZKAN YALIM: "ÖNERGEMİZİ VERDİK; PARTİMİZ DE VERDİ, GRUP BAŞKAN VEKİLLERİMİZ DE VERDİ. TÜM MUHALEFET PARTİLERİNE SESLENİYORUM: GELİN, DESTEK VERİN, BU MAĞDURİYETİ GİDERELİM."

CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım'ın çağrısına MHP'den yanıt gecikmedi. MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem konunun uzlaşma ile çözüm bulacağını söyledi.

ARZU EDREM: "BİZLER EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLARLA İLGİLİ ÇALIŞMALARI BUGÜN İTİBARIYLA YAPMADIK, BUNDAN ÖNCESİNDE DE YAPTIK. KANUN TEKLİFLERİMİZİ VERDİK. EMİNİZ Kİ TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ ÇATISI ALTINDA, UZLAŞMA DİLİ İÇERİSİNDE, TÜRK MİLLETİNİN NEREDE SORUNU VARSA BUNUNLA İLGİLİ ÇÖZÜMLERİN MUTLAKA BULUNACAĞINA İNANIYORUZ."

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz