İstanbul'da hayat her geçen gün pahalanıyor

İstanbul'da hayat her geçen gün pahalanıyor

İstanbul'da yaşamanın maliyeti her geçen gün artıyor...İstanbul Ticaret Odası'nın Eylül ayı enflasyon verilerine göre, perakende fiyatlardaki artış yüzde 18 nokta 5'i buldu...Peki buna diğer zorunlu harcamalar da eklendiğinde 4 kişilik bir aile yaşamak için kaç lira harcamak zorunda?...İşte yanıtı...

İstanbul'un artık taşı toprağı altın deği;l ama özellikle dar gelirli için temel ihtiyaçlar altın değerinde.

İstanbul Ticaret Odası verilerine göre de, Eylül'de perakende fiyatlardaki artış, geçen yıla oranla yüzde 18 nokta 5'i buldu...

İSTANBUL'UN ENFLASYONU
PERAKENDE FİYATLARDA ARTIŞ YILLIK %18.5

Verliere göre, gıda harcamalarında karpuz yüzde 71 nokta 74 artışla fiyatı en çok artan ürün olurken;bunu yüzde 37 nokta 65'le salça, yüzde 30 nokta 20 ile domates ve yüzde 29 ile patlıcan izledi.

Peki harcama listesine gıdanın yanı sıra kira, fatura ve ulaşım giderleri de eklendiğinde İstanbul'da yaşamanın 4 kişilik bir aileye en düşük maliyeti ortalama ne kadar?

"DOĞALGAZ 200 LİRA GELİYORSA SON ARTIŞLA VE VERGİLERLE 275 LİRA, ELEKTİRİK 100 LİRALIK BİR FATURA ÜZERİNDEN 122 LİRA, BİN LİRALIK MUTFAK HARCAMASI OLAN BİR AİLENİN YÜZDE 22'LİK GIDA ENFLASYONU İLE 1.200 LİRAYA GELECEK. ULAŞIM DA AYLIK YÜZE 15 ARTIŞLA 345-350 LİRA EĞİTİM TARAFINDA YÜZDE 20 ARTIŞ OLDUĞUNU VARSAYARSAK 500 LİRALIK EĞİTİM MASRAFI 600 LİRA TOPLAYALIM 3 BİN LİRA."

"2019'UN EKONOMİK BEKLENTİLERİNİ DE DİKKATE ALDIĞIMIZDA GİDERLERİ AZALTMAYA YÖNELİK YOL İZLENMELİ"

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz