Piyasalar haftaya olumlu seyir ile başladı

Piyasalar haftaya olumlu seyir ile başladı

Piyasalar haftanın ilk işlem gününe olumlu havada başladı. Dolar kuru 6 Liranın, Avro da 7 liranın altına geriledi. Borsa ise yükselişe geçti. Uzmanlar, bu hafta açıklanacak enflasyon rakamlarına ve Amerika'dan gelecek tarım dışı istihdam verilerine odaklandı.

DOLAR:5,95 TL

Haftanın ilk işlem gününe döviz kuru aşağı yönlü hareketle başladı. Dolar 6 Lira'nın altına geriledi.

"ARJANTİN'İN IMF'DEN 57 MİLYAR DOLAR BİR KREDİ ALMASI PİYASADA GELİŞMEKTE OLAN ÜLKE KURLARI ÜZERİNDE BİR RAHATLAMA YAŞATTI. KRİTİK SEVİYELER DOLAR TL'DE 6,25 SEVİYESİ. BU SEVİYE KIRILDIĞINDA ÇOK SERT YUKARI YÖNLÜ HAREKET GÖRÜLEBİLİR. AŞAĞIDA İSE 5,80 DESTEĞİMİZ VAR. BUNUN ALTINA İNİLMESİ HALİNDE 5,60'A KADAR GERİ ÇEKİLME YAŞANABİLİR."

EURO: 6,90 TL

Avro'da 7 Liranın altında hareket etti.

"EURO TL'DE 7,15 SEVİYESİNİN ÖNEMLİ OLDUĞUNU VRUGULAYABİLİRİZ. ÜSTÜNE ÇIKIILMASI HALİNDE 7,45'E DOĞRU HAREKETLER HIZLANABİLİR. AŞAĞIDA İSE 6,90 İLK DESTEK NOKTAMIZ. BUNUNALTINDA 6,70'E KADAR GERİLEME OLABİLİR."

GRAM ALTIN:225 LİRA

Dövizdeki tablo Altını da etkiledi. Gram Altın düşüşe geçti.

"DOLAR TL'DEKİ DÜŞÜŞ GRAM ALTIN FİYATLARINI AŞAĞI ÇEKMEYE DEVAM EDİYOR. GRAM ALTINLARINDAKİ KRİTİK RAKAM 240 TL OLDUĞUNU VURGULAYALIM. DOLAR TL'YE BAĞLI OLARAK AŞAĞIDA 215'E DOĞRU BİR SEYİR İZLEYEBİLİRİZ. "

BIST:100 BİN 51

Borsa İstanbul ise yeniden 100 bin seviyesini gördü.

"DÜNYADAKİ TAHVİL PİYASASINDAN ÇIKAN PARANIN BORSALARA AKMASI VE YURT İÇİNDE TL TARAFININ RAHATLAMASI İLE BİRLİKTE BORSANIN 106 BİN SEVİYESİNE DOĞRU İLERLEME GÖRMESİ MÜMKÜN"

Piyasaların gözü yurt içinde enflasyon rakamları; yurt dışında ise Amerika Birleşik Devletlerinden gelecek tarım dışı istihdam verilere çevrildi.

"YURT İÇİ PİYASALARI İKİ VERİYE ODAKLANDIK. AYLIK ENFLASYON EYLÜL AYINDA YÜZDE 3,5-4 ARASINDA GERÇEKLEŞECEKTİR. BU DA YILLIK ENFLASYONU YÜZDE 21'E KADAR ÇIKARACAKTIR.BUNUN TL TARAFINA YANSIMASINI İZLEYECEĞİZ. ÇOK YÜKSEK BİR ENFLASYON VAR. YURTDIŞINDA BAKTIĞIMIZDA AMERİKA TARIM DIŞI İSTİHDAM RAKAMLARI ETKİLİ. "

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz