Suudi Arabistan milli günü Ankara'da kutlandı

Suudi Arabistan milli günü Ankara'da kutlandı

Suudi Arabistan'ın milli günü dolasıyla Ankara'da bir resepsiyon düzenlendi. Çok sayıda konuğun hazır bulunduğu gecede bakanlar da yer aldı. Başkent Üniversitesi Kurucusu ve yönetim üst kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Haberal da resepsiyona katıldı.

Suudi Arabistan bağımsızlığının 88'nci yıl dönümü Ankara'da da kutlandı.

Suudi Arabistan milli günü nedeniyle düzenlenen resepsiyona çok sayıda yerli ve yabancı konuk katıldı. Farklı ülkelerin misyon temsilcileri de resepyonda hazır bulundu.

Adalet bakanı Abdülhamit Gül, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ile Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve siyasiler de resepyonda yer aldı.

Başkent Üniversitesi Kurucusu ve Yönetim Üst Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Haberal da resepsiyona katılan isimler arasındaydı.

Prof. Dr. Mehmet Haberal, resepsiyona gelişinde Suudi Arabistan Büyülelçilik Müsteşarı Ahmet Gazaz tarafından karşılandı.

Haberal'a resepsziyonda konuklar büyük ilgi gösterdi; Prof. Dr Mehmet Haberal, konuklarla bir süre sohbet etti.

Gecede kutlamalar Türkiye ve Suudi Arabistan milli marşlarının çalınmasıyla başladı. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, iki ülke arasında gelişen ilişkilere vurgu yaptı.

Resepsiyonda Suudi Arabistan'ın geleneksel kılıçlı halk oyunu gösterisi de ilgi çekti.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz