Skripal olayının şüphelileri konuştu

Skripal olayının şüphelileri konuştu

Eski Rus ajan Sergey Skripal ile kızının zehrilenmesi olayında, İngiltere'nin suçladığı iki isim sessizliğini bozdu. Suçlamaları reddeden Rus vatandaşları, olayın gerçekleştiği Salisbury kentine, arkadaşlarının tavsiyesi üzerine turist olarak gittiklerini ve ajan olmadıklarını açıkladı.

Eski Rus ajan Sergey Skripal ile kızı Yulia'nın zehirlenmesi olayında kilit isimler, suçlamaların arkasından sessizliğini bozdu.

İngiltere'nin, "saldırıyı gerçekleştirdiğini" öne sürdüğü Rus vatandaşları Aleksandr Petrov ve Ruslan Boşirov, suçlamaları reddetti.

Russia Today'e konuşan iki isim, suikast girişiminin yaşandığı Salisbury kentine tamamen "turistik" amaçlı gittiklerini savundu.

Petrov ve Boşirov, İngiltere'deki yakın arkadaşlarının uzun zamandır gelmelerini istediklerini söyleyerek, yaşananların tamamen tesadüf olduğunu ve zehirleyenler ortaya çıktığında İngiltere'den özür beklediklerini açıkladı.

İkili, Rusya Delvet Başkanı Vladimir Putin'in ısrarı olmasaydı televizyona çıkmayı düşünmediklerini de sözlerine ekledi.

Rus askeri istihbaratı GRU üyesi değil, orta düzey girişimci olduklarını belirten ikili, suçlamanın yöneltildiği tarihe kadar Skripal soyadını duymadıklarını da vurguladı.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz