Kılıçdaroğlu'ndan döviz yorumu

Kılıçdaroğlu'ndan döviz yorumu

Dövizdeki tırmanış, siyasilerin de gündemindeydi... Cumhuriyet halk partisi genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sosyal medya hesaplarından dolardaki artışı değerlendirdi...

Anamuhalefet partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından döviz kurundaki artışa yönelik değerlendirmesinde "yaşanan krizin, sadece ekonomik değil, siyasi bir kriz olduğunu savundu.

CHP lideri, twitter mesajında "Türk Lirası, Dolar karşısında mum gibi eriyorsa bu yönetimde basiretsizliğin sonucudur. Liyakatsizliğin sonucudur… Öyle bir noktaya getirdiler ki, borç borçla kapanmıyor. Borcun faizini ödemek için de borçlanmak zorunda kalıyorlar…" ifadesini kullandı.

Milliyetçi Hareket partisi genel başkanı devlet bahçeli de değerlendirmesinde dövizdeki tırmanış nedeniyle makroekonomik parametrelerin bozulma işareti verdiğini belirtti. Türkiye'nin istikrarsızlık batağına gömülmek istendiğini ifade eden bahçeli, "Ekonomide dış kaynaklı bir komplonun devreye alındığını" kaydetti.

ABD Başkanı Donald Trump'ın yaptığı açıklamaların yangına benzin döktüğünü de belirten Bahçeli, "Türkiye'nin ekonomik çöküşünü sağlayamayacaklar" ifadesini vurguladı.

Bahçeli twitter mesajında, "Türkiye ekonomisinde dövizi açıktan ve alçakça yükselterek taviz ve teslimiyet çemberine hapsolmamızı planlayanlara karşı bilinsin ki, bağımlı değiliz, bunlara karşı bağışıklığımız ve başarı şansımız da tahminlerin ötesinde devasadır. Dövizin çıkışından memnuniyet duyup siyasi çıkar ve nihai olarak müsebbip kollayanlar, bunun üzerinden kaos ve karmaşa hayali kuranlar emperyalizm canavarının günahkar hizmetkarlarıdır. Bunlar harama çanak tutan, haine selam çakan vatansızlardır, milliyetsizlerdir" dedi...

Bahçeli, birliktelik çağrısı yaptığı açıklamanın ardından Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya'ya 2018 yılında alınan hazine yardımlarından dövize bağlı olanlar varsa Türk Lirasına dönüştürülmesi talimatı verdi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz