CHP MYK değişti

CHP MYK değişti

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yeni Merkez Yönetim Kurulu'nu belirledi. Faik Öztrak Parti Sözcüsü oldu, Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine Oğuz Kaan Salıcı getirildi... Bülent Tezcan, Tekin Bingöl, Öztürk Yılmaz ve Haluk Koç ise yeni MYK'da yer almadı.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu A takımında değişikliğe gitti.

Merkez Yönetim Kurulu'ndaki en önemli görevlerden biri olan Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına, İstanbul Milletvekili Oğuz Kaan Salıcı getirildi.

Parti Sözcüsü ise Faik Öztrak oldu... Öztrak, Ekonomi Politikalarından da sorumlu olacak.

Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan ise MYK dışında kaldı.

İdari ve Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine Haluk Koç'un yerine Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu getirildi.

Kılıçdaroğlu partinin dış politikasını ise daha önce Kamu Diplomasisinden sorumlu olan Ünal Çeviköz'e emanet etti. Daha önce bu görevi yürüten Öztürk Yılmaz ise MYK dışında kaldı.

Eğitim Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına Yıldırım Kaya getirildi.

Kılıçdaroğlu, kadınlar, gençler ve tarım politikaları için yeni genel başkan yardımcılıkları tahsis etti.

Lale Karabıyık Kadın Politikalarından, İstanbul Milletvekili Yunus Emre gençlik politikalarından sorumlu genel başkan yardımcısı oldu. Tarım Politiları ve Tarım Örgütlerinden sorumlu genel başkan yardımcılığına Orhan Sarıbal getirildi.

İnsan Haklarından sorumlu genel başkan yardımcılığı görevine getirilen Gökçe Gökçen de MYK'nın yeni yüzlerinden biri olarak dikkat çekti. Bu görevi Tekin Bingöl yürütüyordu.

Daha önce ekonomi politikalarıyla ilgilenen Aykut Erdoğdu ise İşveren Sendikaları Kuruluşları- Esnaf Odaları ve Sosyal Politikalar'dan sorumlu oldu.

Akif Hamzaçebi, Veli Ağbaba, Onursal Adıgüzel, Tuncay Özkan, Fethi Açıkel ve Gülizar Biçer Karaca MYK'da mevcut yerlerini korudular.

Olağanüstü Kurultay talebi gerçekleşmeyen parti içi muhalefet ise yol haritasını belirlemek için Pazar günü Ankara'da toplanacak.

YAŞAR TÜZÜN: "DELEGE ARKADAŞLARIMIZLA İSTİŞARE TOPLANTILARI YAPACAĞIZ VE BUNDAN BÖYLE YOL HARİTAMIZI BELİRLEYECEĞİZ"

Toplantıya kurultay için imza veren delegeler çağırıldı.

Parti içi muhalefetin öncelikli gündeminin olağanüstü tüzük kurultayını toplamak olduğu belirtiliyor.

Seçimsiz tüzük kurultayı için delegelerin beşte birinin, yani 249 delegenin imzası gerekiyor.

Tüzük kurultayının yapılması durumunda seçimli kurultay için salt çoğunluk kararı gerektiğine ilişkin tüzük maddesinin değiştirilmesi planlanıyor.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz