Bakan Pakdemirli: "600-700 ton civarında fındık zarar gördü"

Bakan Pakdemirli: "600-700 ton civarında fındık zarar gördü"

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli sel felaketinde 600-700 ton civarında fındığın zarar gördüğünü açıkladı... Zararların karşılanacağını belirten Pakdemirli, "herkes müsterih olsun" dedi. Felaketin vurduğu Ordu'yu ziyaret eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum da tüm Karadeniz bölgesi için bir stratejik eylem planı hazırladıklarını belirtti.

(PAKDEMİRLİ FINDIK) : "MUHTEMEL ZARARIN ALTI, YEDİ YÜZ TON CİVARINDA OLABİLECEĞİ TESPİT EDİLDİ"

Manisa Valiliği'ni ziyaret eden Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, sel felaketinin fındık üreticilerine zararlarıyla ilgili açıklama yaptı.

" YAĞIŞ ALAN, ÖZELLİKLE FELAKETİN OLDUĞU PERŞEMBE, İKİZCE, ÇAYBAŞI, ÜNYE VE FATSA İLÇELERİNDE DE 72 BİN TON BİR REKOLTE NORMAL ŞARTLARDA BEKLENİYORDU. YANİ ÇIKACAK OLAN REKOLTENİN ÜÇTE BİRİ BU YAĞIŞ ALAN İLÇELERİMİZDENDİ. BİZİM BAKANLIK YETKİLİLERİMİZ ÇOK HIZLI BİR ŞEKİLDE 950 TANE ÇİFTÇİYLE GÖRÜŞTÜ. BU 950 ÇİFTÇİYLE GÖRÜŞMELERİMİZİN SONUNDA MUHTEMEL ZARARIN 6-700 TON CİVARINDA OLABİLECEĞİ TESPİT EDİLDİ. BUNLAR İLK TESPİTTİR"

Bakan Pakdemirli, "zararlar karşılanacak" dedi.

"ZARAR NE İSE, GERÇEK ZARAR ORTAYA ÇIKACAKTIR. ÇIKAN GERÇEK ZARAR NE İSE BUNUN TELAFİSİ YÖNÜNDE HER TÜRLÜ ADIM ATILACAK BURADAKİ ÜRETİCİLERİMİZİN EZİLMEMESİ ANLAMINDA DEVLET ŞEFKATLİ KOLLARINI UZATACAK VE NE GEREKİYORSA YAPACAĞIZ ORADA HERKES MÜSTERİH OLSUN"

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum da sel felaketinin vurduğu Ordu'yu ziyaret etti.

Kurum ilk olarak Ordu Valiliğine giderek yetkililerden bilgi aldı.

Karadeniz bölgesi için bir stratejik eylem planı hazırladıklarını belirten Kurum, "Hasar gören tüm binaların, yolların tespitleri bir haftada tamamlanıp 2 ayda gerekli kaynak sağlanarak inşaatları bitirilecek" dedi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz