Beştepe'ye saldırı anlarına ait yeni görüntüler

Beştepe'ye saldırı anlarına ait yeni görüntüler

Fetullahçı Terör Örgütü'nün 15 temmuz darbe girişiminde, savaş uçakları ve helikopterlerle Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne saldırdığı anlara ait yeni görüntüler ortaya çıktı. Görüntü de korumaların darbecilere karşılık verdiği anlarda kaydedildi.

2 yıl sonra 15 temmuz darbe girişimine ait yeni görüntüler ortaya çıktı.

Cumhurbaşkanlığı külliyesi'nde yaşananlar güvenlik kameralarına böyle yansıdı.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün 15 temmuz gecesinde helikopter ve savaş uçaklarıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne saldırdığı o anlarda Cumhurbaşkanlığı korumalarının uçaklara karşı mücadele verdiği görüldü.

Darbenin haber alınmasıyla alarmın verildiği Beştepe'de tüm personel hazır duruma getirildi, tüm korumalar silahlandırıldı.

Külliyenin tüm giriş kapıları çöp kamyonları ve büyük araçlarla kapatıldı.

Koruma ekibi alçak uçuş yapan uçak ve helikopterlere ağır silahlarla karşılık verdi, ışıklar kapatılarak karartma yapıldı.

Cumhurbaşkanlığı yerleşkesine yaklaşan askeri araçlara vatandaşlar engel olmaya çalıştı.Yakalanan darbeci askerler ise koruma personeli tarafından gözaltına alındı.

Bir başka görüntüde ise Külliye'ye atılan bomba sonucu vatandaşların şehit olduğu anlar kameraya yansıdı.

Öte yandan 15 Temmuz gecesi gözaltına alınan ilk isim olan eski Bursa Jandarma Alay Komutanı Albay Yurdakul Akkuş ile 15 sanığın yargılandığı davada karar çıktı. Albay
Yurdakul Akkuş ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz