CHP'den 'yeni sistem' eleştirisi

CHP'den 'yeni sistem' eleştirisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret içeren pankart açtıkları gerekçesi ile gözaltına alınan ODTÜ'lü 5 öğrenciden 4'ünün tutuklanması kararına CHP'den tepki geldi. CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni ODTÜ'lü öğrencilerin tutuklanması üzerinden eleştirdi.

"ERDOĞAN KENDİSİNDEN OLMAYAN, SEÇMEN BAZINDA 24 MİLYONLA SAVAŞMA KARARINDA; BU 24 MİLYONU CEZAEVİNE ATACAK KADAR CEZAEVİ YAPSIN

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay'ın bu tepkisi Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret içeren pankart açtıkları gerekçesi ile ODTÜ'lü 4 öğrencinin tutuklanması kararına...

TAYYİP ERDOĞAN'IN GİDİŞİ GİDİŞ DEĞİL, HALİ HAL DEĞİL ERDOĞAN'LA BİRLİKTE KRALDAN ÇOK KRALCILIK YAKLAŞIMI İLE BAZI DEVLET YÖNETİCİLERİNİN, KAMU GÖREVLİLERİNİN YAPTIKLARI SOYTARILIKLAR DA ARTIK MİLLETİN SABRINI TAŞIRMA NOKTASINA GELMİŞTİR"

Altay, Yeni sistemi, tutuklama kararı üzerinden eleştirdi.. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslendi...

YENİ BİR BAŞLANGIÇ YAPIYOR NİDALARI ATILIRKEN", ASLINDA TEK ADAM REJİMİNİN DEMOKRASİ DIŞI TUTUM VE UYGULAMALARININ FÜTURSUZCA DEVAM EDİYOR "GEL BU MİLLETİ BÖLME, AYRIŞTIRMA, SANA OY VERMEYENLERİN DE OYUNU ALMAYA ÇALIŞ. BU TUTUMUNDAN VAZGEÇ, YOKSA BEDELİ TÜRKİYE'DE HİÇ KİMSENİN TASVİP ETMEYECEĞİ KADAR AĞIR OLUR" - "TOPLUMSAL REFLEKSLERİN, KAMU VİCDANINDAKİ DUYARLILIKLARIN AYAĞA KALKMASININ ZAMANI GELDİ"

Altay tutuklanan öğrencilerin taşıdığı pankartın beraat ettiğini hatırlattı...

GÖZALTINA ALINAN BEŞ ÖĞRENCİDEN DÖRDÜNÜN TUTUKLAND SÖZ KONUSU KARİKATÜRÜ ÇİZENLERİN YARGILANDI VE BERAAT ETTİ "YARGILANIP BERAAT EDİLMİŞ KARİKATÜRÜ PANKARTA BASIP AÇAN 4 ÖĞRENCİNİN TUTUKLANMASI BURUN SÜRTMEKTİR; KİN, NEFRET, İNTİKAM, AYRIŞTIRMA, ÖTEKİLEŞTİRME GÜDÜSÜNÜN VE POLİTİKALARININ BİR SONUCUDUR." HAKİMLER KORKACAKASANIZ ÖNCE ALLAHTAAN KORKUN.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz