Silivri'de çocuk,kadın ve hayvana şiddet protesto edildi

Silivri'de çocuk,kadın ve hayvana şiddet protesto edildi

Silivri'de çocuk, kadın ve hayvana şiddet protesto edildi. Hayvan Hakları Derneği ile motosiklet kulübü üyeleri, şiddetin son bulması çağrısı yaptı.

Silivri Hayvan Hakları Derneği üyeleri Atatürk meydanında toplandı.

Motosiklet kulübü üyeleri de Silivri sokaklarında motosikletleriyle konvoy halinde ilerleyip korna çalarak eylemin yapıldığı meydana geldi.

Ellerinde "çocuklarımıza, kadınlarımıza, doğaya ve doğadaki canlılarımıza dokunma" yazılı pankartlar

Çocuk,kadın ve hayvanlara şiddeti protesto etmek için biraradalar.

Önce İstiklal Marşı okundu. Ardından grup adına Silivri Motosiklet Kulübü Başkanı Yasin Elmaslı basın açıklaması yaptı. Açıklamada, her türlü şiddetin sonlanması çağrısında bulunuldu.

"ÜLKEMİZDE SON ZAMANLARDA YAŞANAN ÇOCUK İSTİSMARI VE CİNAYETLERİ HEPİMİZİ DERİNDEN SARSMAKTADIR. BUNUNLA BİRLİKTE KADINLARIMIZA YÖNELİK ŞİDDET VE CİNAYETLERDEKİ ARTIŞ DA DİKKATLERİMİZİ ÇEKİYOR. BİR DE CAN DOSTLARIMIZ HAYVANLARA YAPILAN EZİYETLER, TECAVÜZLER, ÖLDÜRMELER TOPLUMUMUZCA DERİN ENDİŞE VE ÜZÜNTÜ İLE KARŞILANMAKTA. ARTIK BUNLARA 'DUR' DEMEK İÇİN HEP BİRLİKTE HAREKET ETMEMİZ GEREKİYOR. İNSANA YAPILAN HER TÜLLÜ ŞİDDET, ÖLÜM NASIL CANIMIZI YAKIP, YÜREĞİMİZİ SIZLATIYORSA; HAYVANLARIMIZA, CAN DOSTLARIMIZA YAPILDIĞINDA DA AYNI ŞEKİLDE YÜREKLERİMİZİ YARALAMAKTADIR."

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz